Petrol Ofisi “Bugünden Yarına Hazır” kampanyası ile Altın Effie kazandı

Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışmalarından kabul edilen Effie Awards 2023 kazananları 22 Haziran’da Divan Kuruçeşme’de düzenlenen törende ödüllendirildi. Türkiye akaryakıt ve toplam madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi Grubu “Bugünden Yarına Hazır” kampanyasıyla "Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler" kategorisinde Altın Effie’nin sahibi oldu.

Aldıkları ödül hakkında değerlendirmede bulunan Petrol Ofisi Grubu CMO’su Sinan Seha Türkseven, “Ülkemizin eşsiz insan mozaiği ile Türkiye’nin dört bir yanında gece gündüz sürekli temas halinde olmamız, onların günlük dertlerini çözerken onlardan öğrendiklerimiz kampanyamızın çıkış noktası oldu.

Müşterilerimizin duygu ve düşüncelerine değerli bir anıyla dokunarak, zihinlerdeki Petrol Ofisi markasını kendileri ile özdeşleştirebilmelerini amaçladığımız “Bugünden Yarına Hazır” kampanyamız ile hem akıllarına hem kalplerine değmeyi başardık. Projede, Uraz Kaygılaroğlu’nun bir Petrol Ofisi çalışanı kimliğinde canlandırdığı karakterle markamızın mesajlarını bizden ve samimi bir dil ile aktarırken marka yüzü kullanımında da pek kullanlmayan bir yol izledik. Stratejik çıkış noktamızın ve akabinde elde ettiğimiz iş sonuçlarının seçkin Effie jürisi tarafından Altın Effie ödülüne layık görülmesi ayrı bir gurur kaynağı. Dolayısıyla pazarlama stratejisinin ve uygulamalarının iş sonuçları üzerindeki etkisini ön planda tutan bu prestijli ödülü almamızda emeği geçen ekibime ve stratejik iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Çıtayı yükselterek markamıza değer katmaya devam edeceğiz” dedi.