Diferansiyel ve Şanzıman Yağları

Bir aracın performansını uzun ömürlü kılmak için çeşitli ürünlerle desteklenmesi gerektiği biliniyor. Madeni yağlar arasında yer alan diferansiyel yağlar ve şanzıman yağları performansı artıran ürünler olarak öne çıkıyor. Siz de araç performansını korumak için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Şanzıman yağları araç aksamlarını aşınma ve sürtünmeye karşı korur. Diferansiyel yağlar ise araç motoru dişlilerinin bakımında kullanılır. Petrol Ofisi farklıyla sunulan diferansiyel yağlar ise arıza önleme ve araç dayanıklılığını artırma özelliğine sahiptir. Buna ek olarak farklı fonksiyonlarla sunulan ürünlerle aracınızın performansını artırabilirsiniz. Yüksek performans ve hızlı etki sunan ürünleri sakın kaçırmayın!

Araç Performansını Destekleyen Ürünler

Petrol ofisi şanzıman yağları ve diferansiyel yağlar araba gibi motorlu araçların aksamlarının ömrünü uzatmayı vadediyor. Aracınıza uygun ürünleri tercih ederek kusursuz bir bakım sağlayabilirsiniz. Diferansiyel yağ çeşitleri araçların dönüş ve hareket mekanizmalarındaki dişlilerin bakımında kullanılıyor. Ürünler birbiriyle bağlantılı olarak çalışan bu mekanizmayı sürtünme ve aşınma tehlikesine karşı koruyor. Araçların teknik yapısında bulunan dişlileri çevreleyerek uzun süre çalışabilir kılıyor. Araç performansını yükseltmek ve yüklere karşı korumak için diferansiyel yağları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ürünler sürüş sırasında olası ses kirliliğini önlüyor. Böylece sürüş boyunca konforlu ve güvenli bir araç vadediyor. Şanzıman yağı çeşitleri ise motor gücünü tekerleklere ileten şanzımanın performansını korur. Bununla birlikte şanzımana bağlı dişlilerde korozyon ve aşınma oluşumunu önler. Sarsıntısız ve güvenli bir sürüş için Petrol Ofisi farkıyla sunulan bu ürünleri de araç bakımına dahil edebilirsiniz.

Şanzıman Yağı Kullanın Araç Ömrünü Uzatın!

Petrol Ofisi şanzıman yağı çeşitleri araç tipi ve motor tipine özel olarak geliştiriliyor. Bununla birlikte son teknoloji katık paketi ile araç sağlığını destekliyor. Aracınızın motor özelliklerine uygunluk gösteren şanzıman yağlarını Petrol Ofisi’nde bulabilirsiniz. Şanzıman yağı çeşitleri temelde otomatik ve manuel olmak üzere farklı seçeneklere ayrılıyor. Otomatik şanzıman yağı otomatik vites sistemine sahip araçlarda kullanılıyor. Bu ürünler otomatik şanzıman parçalarının aşınmasını önlüyor. Otomatik aksamlar için sunulan ürünler ATF şanzıman yağı seçeneklerinde mevcut. Petrol ofisi ürünleriyle araç içi bileşenlerin ömrünü uzatabilir ve performansını artırabilirsiniz. Manuel şanzıman yağı çeşitlerinde ise üstün teknoloji katkılarla üretilen tam sentetik ürünler öne çıkıyor. Her mevsim yüksek performans sunan ürünler araç tiplerine özel olarak geliştiriliyor. Ağır vasıta için sunulan 80W90 şanzıman yağı çeşitleri uzun yolculuklarda güvenlik ve konfor sağlıyor. Yüksek sıcaklıklarda dahi sürüş konforunu koruyan ürünler ayrıca aşırı yük halinde bile parça sağlığını destekliyor. Petrol Ofisi’nin yüksek teknolojiyle geliştirdiği ürünleri tercih ederek uzun yolculuklarla araç güvenliğini sağlayabilirsiniz. Binek araçlar içinse 70W80 şanzıman yağı seçenekleri öne çıkıyor. Bu ürünler araçların tüm hava şartlarında yüksek performans göstermesini sağlıyor. Ailenizle konforlu seyahatlerin tadını çıkartmak için Petrol Ofisi’nin sunduğu binek araç şanzıman yağlarını tercih edebilirsiniz.

 

Yüksek Sürüş Performansı İçin Diferansiyel Yağlar

Diferansiyel yağ çeşitlerinde de farklı araç mekanizmalarına geliştirilen ürünler mevcut. Hareketin iletimini sağlayan diferansiyel parçası için özel olarak geliştirilen ürünler diğer aksam ve parçaların yapısını koruyor. Petrol Ofisi’nin üstün teknolojiyle sunduğu diferansiyel yağ çeşitleriyle aracınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Diferansiyel ses kesici yağ olarak da bilinen ürünler aracın çalışma sırasında sürtünme kuvvetini azaltır. Böylece harcanan yakıtı azaltırken aracın performansını destekler. Bütçenizi korumak ve aracınızın performansını artırmak için düzenli olarak diferansiyel yağ kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak ürünler olumsuz hava koşulları ve saha koşullarında dahi aracın maksimum performansla çalışmasını sağlar. Soğuk hava koşullarında araçları donma ve yavaşlama gibi problemlerden korur. Aracınıza uygun Petrol Ofisi diferansiyel yağı seçerek güvenli ve konforlu sürüş keyfini kaçırmayın! Üstün teknoloji katıklarla geliştirilen şanzıman ve diferansiyel yağları Petrol Ofisi’nde sizi bekliyor. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızda bulunan ürün bilgi formlarını inceleyebilirsiniz. Araç sağlığı ve bakımı için gerekli olan diğer yağ çeşitleri için Motor Yağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.