Potem Logo
Potem

Türkiye’nin kendi alanında en kapsamlı teknoloji üssü

Sektördeki ilk TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyonu

Kocaeli-Derince’deki Petrol Ofisi Madeni Yağlar Üretim Tesisi’nde 1.200 m²lik kapalı alanda kurulu olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM), sektördeki ilk TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyonu’na sahiptir. POTEM, 6 milyon dolarlık yatırım değeri, son teknoloji cihazları ve uzman ekibi ile 1941’den bu yana benzersiz bilgi birikimi ve tecrübesi ile hizmet vermektedir.

Yüksek Teknoloji

Yüksek teknolojili
ürün geliştirme çalışmaları

POTEM’de dünya ile aynı anda, en son teknolojiler ile otomotiv sektörü başta olmak üzere diğer sektörlerdeki gelişmeler takip edilir ve uygulanır. Ekipman üreticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün geliştirme çalışmaları yürütülür. Petrol Ofisi markası altında yer alan madeni yağ, antifriz, gres ve akaryakıt ürünlerinin araştırma ve geliştirme çalışmaları POTEM tarafından gerçekleştirilir.

Hammadde üretim

Hammadde ve üretim
kalite kontrol analizleri

Petrol Ofisi ürünlerinde kullanılan tüm hammaddelerin seçimine ilişkin analizler ve üretim sırasında ürün kalite kontrol analizleri POTEM tarafından gerçekleştirilir.

Türkak logo

TS EN ISO/IEC 17025
akreditasyonu kapsamında analiz hizmetleri

POTEM, gelişmiş teknoloji ve akredite kabiliyeti ile sadece Petrol Ofisi’ne hizmet vermez. Başta kamu kuruluşları olmak üzere aralarında dünya devlerinin de bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda firmaya, Ar-Ge, kalite kontrol ve analiz hizmetleri sunar.

Yağ analizi

Kullanılmış yağ analiz ve
değerlendirme hizmeti POLA

POLA, madeni yağ ve ekipman kondisyonlarının takibi amacıyla POTEM tarafından geliştirilen kullanılmış yağ analiz ve değerlendirme sistemidir. POLA hizmeti ile yağın kimyasal ve fiziksel durumu tespit edilir, performans kontrolü yapılır ve iç/dış kirleticilerle aşınma elementlerinin cinsi ve miktarı ölçülür.

POTEM sertifikaları

TS EN ISO/IEC 17025

Deney Laboratuvarları Akreditasyonu

Deney

ISO 9001

Kalite Yönetim Sistemi

kalite yönetim sistemi

OHSAS 18001

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

İş sağlığı

ISO 14001

Çevre Yönetim Sistemi

Çevre Yönetimi

ISO 10002

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Müşteri Memnuniyeti

Sektöre yön veren deneyim ve uzmanlık

Madeni yağAntifrizKimyasal katkılar vehammaddeler144 ulusal ve uluslararası akredite test metoduSektördeki en geniş test ve cihaz parkuruYıl bazında1.000’den fazla formülasyon çalışması450’den fazla ürün çeşidiYıl bazında test edilen Yıl bazında gerçekleştirilen 25.000adet numune180.000adet testAkaryakıt ürünleriGresAdBlue239 ulusal ve uluslararası test metodu
156ulusal ve uluslararası test metoduMadeni yağGresAntifrizAdBlueKimyasal katkılar vehammaddelerAkaryakıt ürünleri144 ulusal ve uluslararası akredite test metoduSektördeki en geniş test ve cihaz parkuru350’den fazla ürün çeşidiYıl bazında test edilen25.000 adet numuneYıl bazında gerçekleştirilen 150.000adet testYıl bazında 1.000'den fazlaformülasyonçalışması

Taleplerin Ele Alınması

POTEM’de taleplerin ele alınması prosesini incelemek için tıklayınız.