Adaptech Teknolojisi

Her koşulda tam koruma sunan Maxima motor yağları Adaptech teknolojisi ile yenilendi!

Madeni yağda Türkiye’nin 1 numarası olarak, değişen ihtiyaç ve beklentilerini anlayıp kullanıcılarımıza en doğru çözümleri sunmak, sürekli gelişim odağımızdaki en önemli görevimiz. Türkiye’nin en büyük madeni yağ teknoloji merkezi POTEM’de uzun yıllar süren laboratuvar çalışmaları sonucunda, tüm şartlara uyum sağlayan Adaptech motor yağı teknolojisini geliştirdik.

Adaptech teknolojisi ile yenilen Maxima motor yağları, içeriğindeki temizleyici bileşenler sayesinde motoru temiz tutarken kir çözücü proaktif moleküllerle yağlanmanın kesintisiz devam etmesini sağlıyor. Ayrıca antioksidan bileşenler, oksidasyona karşı kalkan oluşturarak yağın ömrünü de uzatıyor. Böylelikle sürücüler her türlü yol şartında yolculuklarına güvenle devam edebiliyor. Bunun yanı sıra ani hızlanma ve yavaşlamalarda koruyucu yağ filmi etkisi de sunan bu yağlar; soğuk-sıcak, yüksek yük ve devir gibi değişen koşullarda optimum yağ sıcaklığı sağlayarak motorun ömrünü uzatıyor.

Zorlu şartlarda tam koruma

Her türlü yol şartında yolculuğumuza devam ederiz. Yollar ve şartlar değiştikçe, dış ortamdaki kirleticiler de değişir. Böyle durumlarda yolculuk sırasında toz, kir ve duman gibi zararlı unsurlar, motorun ömrünü kısaltarak ciddi hasarlara neden olur. Adaptech teknolojisine sahip Maxima Motor Yağları;

 • İçeriğindeki temizleyici bileşenler sayesinde, motoru temiz tutar,
 • Kir çözücü moleküllerle yağlanmanın kesintisiz devam etmesini sağlar,
 • Antioksidan bileşenler, oksidasyona karşı kalkan oluşturarak yağın ömrünü uzatır.

Değişen koşullarda optimum yağ sıcaklığı

Yollar ve koşullar değişirken aracınızın motoru bu değişime uyum sağlamalıdır.

 • Adaptech teknolojisine sahip Maxima Motor Yağları, teknolojisi sayesinde soğuk-sıcak, yüksek yük ve devir gibi değişen koşullarda optimum yağ sıcaklığı sağlayarak motorun ömrünü uzatır.

Ani hızlanma ve yavaşlamalarda koruyucu yağ filmi etkisi

Motor aşınmalarının çoğu motorun ilk çalıştırılmasıyla optimum sıcaklığa gelene kadarki süreçte gerçekleşir. Yoğun trafik ve sürekli dur-kalk yapmak durumunda kaldığımızda, start-stop sisteminin sürekli devreye girmesi gibi koşullar, motorun çalışma sıcaklığının stabil kalmasını zorlaştırır.

 • Adaptech teknolojisine sahip Maxima Motor Yağları, proaktif moleküller sayesinde, her durumda sürekli ve hızlı yağlama sağlayarak her türlü çalışma koşulunda tam koruma sağlar.

Adaptech teknolojisi motorunuzda;

 • %90’a kadar daha iyi oksidasyon direnci (SEQ IIIH test limitlerine göre)
 • %70 daha az aşınma (OM646LA test limitlerine göre)
 • %40 erken ateşlemeyi azaltma (SEQ IX Test Limitlerine Göre)
 • %25 daha iyi piston temizliği (SEQ IIIH test limitlerine göre)
  sağlar.

Adaptech Teknolojili Maxima Motor Yağları için yapılan testler ve araştırmalar:

 • Endüstri testi OM646LA (CEC L-099-08) ACEA C2 ve C3 limitlerine göre
 • Kaynak: 2022 PETDER Toplam Madeni Yağ ve Kimyasallar Verisi
 • Deneyen ustaların %97’si Petrol Ofisi Maxima’yı önermektedir. Ağustos 2022 tarihli bağımsız araştırma sonuçlarına göre değerlendirilmiştir.

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.