Binek Araç Motor Yağları

Madeni Yağlar Ürün Kataloğu
Maxima HYBRID 0W-16

Maxima HYBRID 0W-16, son teknolojiye sahip binek ve hafif ticari araç motorları için güncel egzoz emisyon regülasyonlarına uygun olarak dizayn edilmis, düsük küllü, tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima HYBRID 0W-20

Maxima HYBRID 0W-20, son teknolojiye sahip binek ve hafif ticari araç motorları için güncel egzoz emisyon regülasyonlarına uygun olarak dizayn edilmiş, düşük küllü, tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima K 0W-20

Sentetik baz yağlar ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araçlar için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima VSA 0W-20

Maxima VSA 0W-20, en yeni motor teknolojisine uygun olarak formüle edilmis, tam sentetik, gelismis performanslı motor yagıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima 0W-20

Maxima 0W-20, en yeni motor teknolojisine uygun olarak formüle edilmis, tam sentetik, gelismis performanslı motor yagıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima CX 0W-20 Plus

Sentetik baz yağlar ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araçlar için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima 0W-30

Yeni nesil benzinli ve dizel motorlu, dizel partikül filtresine sahip araçlarda uzun ömür ve yakıt ekonomisi sağlayan, tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima CX 0W-30 Plus

Sentetik baz yağlar ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araçlar için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır

Detaylı Bilgi
Maxima 5W-20

Maxima 5W-20, yeni nesil motor teknolojisine uygun formüle edilmiş, tam sentetik, gelişmiş performanslı motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima M 5W-30

Sentetik baz yağları ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araçlar için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima K 5W-30

Sentetik baz yağları ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araç motorları için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maxima PRO 5W-30

Sentetik baz yagları ve özel katıklarla formüle edilmis, DPF ve SCR içeren emisyon düsürücü sistemlere sahip araç motorları için üretilmis yeni nesil motor yagıdır.

Detaylı Bilgi

Binek Araç Motor Yağları

Son teknolojiye sahip binek ve hafif ticari araç motorları için en kaliteli motor yağı çeşitleri Petrol Ofisi’nde. En çok tercih edilen motor yağı çeşitleri arasında yer alan Petrol Ofisi Maxima serisinin tüm güncel motor yağı seçeneklerini bu sayfa üzerinden inceleyebilir ve aracınızın motor yağı ihtiyacını kusursuz bir biçimde karşılayacak binek araç motor yağını keşfedebilirsiniz.

Motor Yağının Önemi

Aracınızın en önemli göreve sahip parçası olan ve bakımının bu nedenden ötürü düzenli olarak yapılması gereken motor, doğru ve kaliteli motor yağı kullanıldığı takdirde daha yüksek performans göstererek uzun ömürlü bir kullanım vadediyor. Binek araçlarda motor yağı, motorda herhangi bir problemin meydana gelmesindeki en önemli etkenlerden birini oluşturuyor. Uzun ve masraflı bakım süreçlerinin önüne geçebilmek için ise düzenli aralıklarla motor yağı kontrolü yapmak ve araç için en ideal motor yağını kullanmak gerekiyor. Bu sayede hem motor ömrünüzü uzatabilir, aracınızdan aldığınız randımanı arttırabilir ve yakıt tasarrufu gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu motor yağı çeşitleri olduğu zaman motor yağları, benzinli veya dizel araçlara göre farklılık gösterebiliyor. Benzinle çalışan motorlarda SA, SB, SC, ..............., SN, SN Plus ve SP tipi motor yağları kullanılırken dizel araçlarda CA, CB, CC, ..............., CI-4, CJ-4 ve CK-4,tipi yağlar kullanılıyor. Bir yandan da yüksek veya düşük sıcaklıktaki akışkanlığına göre de sınıflandırılan motor yağları SAE kısaltması ile belirtiliyor. SAE numarası ne kadar düşükse, yağın inceliği ve akıcılığı o kadar artıyor. Motor yağı değişimi esnasında da bu dereceler göz önünde bulunduruluyor. Bu ve bunun gibi önemli noktalara dikkat ederek siz de aracınız için en iyi motor yağında karar verebilirsiniz.

Motor Yağı Fiyatları ve Çeşitleri

Sayfamızda farklı araç ve motor türlerine uygun sayısız motor yağı çeşidiyle karşılaşmanız mümkün. Tek viskozite ve multi-viskozite olmak üzere iki farklı kavram da motor yağı seçiminde önem kazanıyor. Viskozite ayrımı, yağ seçiminde kışın en düşük, yazın ise en sıcak günü esas alıyor. Motor yağları genellikle SAE 0W-16, 0W-20, 0W-30, 5W-30, 5W-40, 10W-30, 10W-40, 15W-40, 20W-50 değerleri üzerinden kategorize ediliyor. Tüm bu kategoriler Petrol Ofisi Maxima serisi içerisinde bulabilirsiniz.

Binek Araç Motor Yağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Aracınız için en doğru ve en kaliteli araç motor yağını aldığınızdan emin olmak için seçim esnasında bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. Motor parçaları aşırı derecede yüksek sıcaklıklarda çalıştığı ve ısınmadan dolayı deforme olma riskiyle karşı karşıya oldukları için bu aşamada devreye motor yağı giriyor. Motor yağının temel görevi, bilindiği üzere sürtünmeyi azaltarak meydana gelebilecek aşınmaları engellemek ya da en aza indirmektir. Piston ve silindir arasındaki boşlukları dolduran motor yağı, geç değiştirildiğinde motorun kirlenmesine yol açabiliyor. Bu nedenle de motor yağı değişimini düzenli olarak takip etmek, aracın gösterge panelinde motor yağı değişimi ikazı yandığı anda vakit kaybetmeden değişimi yapmak gerekiyor. Motor yağı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da elbette yağın bileşenleri ve nitelikleri oluyor. Petrol Ofisi'nin tüm binek araç motor yağları, güncel egzoz emisyon regülasyonlarına uygun olarak dizayn edildiği için maksimum yakıt tasarrufu ve üst seviye motor performansı vadediyor. Düşük kül teknolojisine sahip tam sentetik motor yağları ile yüksek performanslı ve egzoz emisyon sistemleri ile donatılmış araçların ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Yakıt ekonomisi sağlayacak ve uzun ömürlü tüm Petrol Ofisi Maxima serisi motor yağları burada sizi bekliyor. Farklı araç tiplerine uygun diğer madeni yağ ürünlerimizi incelemek için Madeni Yağlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.