Ağır Ticari Araç Motor Yağları

Madeni Yağlar Ürün Kataloğu
Maximus HD-E 5W-30

Üstün kaliteli sentetik baz yağlara ileri teknoloji katıkların ilavesiyle formüle edilmiş, ultra yüksek performanslı Euro 6 araçlara uygun, tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus HD-M 5W-30

Üstün kaliteli sentetik baz yağlara ileri teknoloji katıkların ilavesiyle formüle edilmiş, ultra yüksek performanslı tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus M 5W-30

Kaliteli sentetik baz yağlara ileri teknoloji katıkların ilavesiyle formüle edilmiş, ultra yüksek performanslı Euro IV ve V araçlara uygun, tam sentetik dizel motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus LA 5W-30

Sentetik baz yağları ve özel katık paketi ile formüle edilmis Euro 5 ve Euro 6 emisyon sistemleri ile uyumlu araçlar için tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus LD 5W-30

Sentetik baz yağları ve özel katıklarla formüle edilmiş, DPF ve SCR içeren emisyon düşürücü sistemlere sahip araçlar için üretilmiş yeni nesil motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus HD 10W-30

Ultra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır (UHPD). Özellikle uzun yağ değişim aralıklarının istendiği turbo dizel ağır hizmet araçlarda kullanılır. Optimum formülasyonu, sentetik teknolojisi ile en ağır şartlarda maksimum koruma sağlar.

Detaylı Bilgi
Maximus 10W-30

Ağır şartlar altında çalışan yeni nesil dizel motorların mükemmel yağlanmasını sağlamak amacıyla, üstün kaliteli sentetik baz yağlar ve yeni nesil performans katkılarıyla özel olarak formüle edilmiş, sentetik dizel motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus HD-E 10W-40

Modern sistemlere sahip ağır hizmet dizel motorlarının mükemmel yağlanmasını sağlamak amacıyla üretilmiştir. Euro V standartlarına göre SCR sistemleri ile uyumlu çalışır.

Detaylı Bilgi
Maximus LA 10W-40

Özellikle partikül filtreli EURO IV, EURO V ve SCR sistemli modern ağır hizmet dizel motorlarının mükemmel yağlanmasını sağlamak amacıyla üretilmiştir. Sahip olduğu low-ash (düşük kül) katıkları sayesinde egzoz sistemlerinde, motorda üstün koruma ve daha uzun yağ değişim aralığı sağlar.

Detaylı Bilgi
Maximus HD 10W-40

Üstün kaliteli sentetik baz yağlara ileri teknoloji katıkların ilavesiyle formüle edilmiş, ultra yüksek performanslı Euro V ve Euro VI araçlara uygun, tam sentetik motor yağıdır.

Detaylı Bilgi
Maximus 10W-40

Ultra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır (UHPD). Özellikle uzun yağ değişim aralıklarının istendiği turbo dizel ağır hizmet araçlarda kullanılır. Optimum formülasyonu, sentetik teknolojisi ile en ağır şartlarda maksimum koruma sağlar.

Detaylı Bilgi
Maximus XT 10W-40

Sentetik yağ teknolojisiyle üretilmiş, yüksek performanslı ağır hizmet dizel motor yağıdır. Düşük ve yüksek kükürt içeren yakıtlarla çalışan dizel motorlarda mükemmel performans sağlar.

Detaylı Bilgi

Ağır Ticari Araç Motor Yağları

Kamyon ve otobüs gibi ağır vasıtaların yüksek performans gösterebilmeleri için kullandıkları ağır ticari araç motor yağının kalitesi oldukça önemlidir. Ağır vasıta motorlarının zorlu koşullarda ve uzun süreli kullanım esnasında sorunsuz çalışması için kaliteli ve güvenilir bir ağır vasıta motor yağı kullanılması gerekir. Kamyon, kamyonet, otobüs ve benzeri ağır ticari araçlar için özel olarak tasarlanan Petrol Ofisi motor yağı çeşitlerini bu sayfada bulabilir ve yakından inceleyebilirsiniz.

Ağır Ticari Araçlarda Motor Yağı Neden Önemlidir?

Sayısız parçadan oluşan motorlar, düzenli olarak yüksek sıcaklığa, yüksek basınca ve yüksek hıza maruz kaldıkları için onları koruyacak motor yağlarına ihtiyaç duyarlar. Ağır vasıtalar için özel olarak tasarlanan motor yağları, üstün kaliteli sentetik baz yağlar kullanılarak ve bu baz yağlara ileri teknoloji katıklar eklenerek özel bir formülle üretilir. Böylelikle kamyon, tır ve benzeri araçlarda kullanıldığında hem motoru koruma altına alır hem de yağ tüketimini azaltarak yakıt tasarrufu sağlar. Ağır yükte uzun süreli kullanıma karşılık yüksek randıman sağlayan ağır vasıta motor yağı çeşitleri, ağır taşıtların motor ömürlerini uzatmakla da kalmayıp gelecekte oluşabilecek beklenmedik bakım masraflarının azaltılmasına yardımcı olur. Sürekli olarak hareket halinde olan ve tek seferde uzun mesafeler kat eden kamyon ve tırlar için motorun ömrü, gücü ve performansı oldukça önemlidir. Yeni nesil sentetik motor yağları kullanarak bu ağır vasıta motorlarına ihtiyaç duyduğu bakımı ve özeni sağlamak mümkündür. Petrol Ofisi, ağır vasıta motorlarına özel olarak geliştirdiği özel formülü sayesinde ultra yüksek performanslı Euro 6 araçları da dahil olmak üzere tüm yeni teknoloji ağır vasıtalara yüzde yüz uyum sağlar ve motorlarının en üst düzeyde korunmasına yardımcı olur.

Ağır Vasıtalarda Ne Tür Motor Yağı Kullanılır?

Ağır ticari motor yağı çeşitleri en temel haliyle ikiye ayrılır: Klasik mineral motor yağları ve sentetik motor yağları. Geleneksel mineral yağlar kalın yapısından dolayı geç hareket ettikleri için ilk çalıştırmada motorun tüm parçalarını korumaktan geri düşebilirler, sentetik yağlar ise yüksek akışkanlık düzeyi sayesinde anında harekete geçer ve düzenli kullanımda söz konusu ağır vasıtanın motor ömrünü hatırı sayılır ölçüde uzatır. Kısa sürede gerekli güce ulaşma zorunluluğu ile karşı karşıya kalan kamyon ve tırların kamyon yağ değişimi noktasında mutlaka sentetik motor yağı tercih etmesi tavsiye edilir. Petrol Ofisi'nin ultra yüksek performanslı sentetik motor yağları, kamyon, kamyonet, tır, minibüs, otobüs gibi ticari araçlar göz önünde bulundurularak formülize edilmiştir.

Kamyon Motor Yağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kamyon motor yağı fiyatlarını araştırırken ve piyasadaki farklı kamyon motor yağları arasından seçim yapmaya çalışırken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce ağır ticari araç motor yağı seçiminde aracınızın türüne uygun bir motor yağı seçtiğinizden emin olmalısınız. Ağır vasıtaların Euro 4, Euro 5, Euro 6 ve SCR gibi farklı çalışma mekanizmaları bulunduğu için söz konusu ağır vasıta yağları da buna göre çeşitlenmektedir. Ağır vasıtanın motor tipine göre de farklı motor yağları kullanılması gerekebilir. Örneğin dizel motorlar için ultra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağları tercih edilebilir. Partikül filtreli ağır hizmet dizel motorların kusursuz bir biçimde yağlanması ve koruma altına alınması için düşük kül teknolojili bir motor yağı kullanılmalıdır. Ağır şartlarda çalışan yeni nesil dizel motorlarda eksiksiz bir yağlanma sağlamak için yeni nesil performans teknolojileri içeren, sentetik bazlı yağlar ideal olacaktır. Uzun yağ değişim aralıklarının istendiği turbo dizel ağır hizmet araçlarında kullanılan sentetik dizel motor yağları ise en ağır şartlarda dahi maksimum koruma ve randıman sağlar. Petrol Ofisi'nin Maximus serisine ait pek çok farklı motor yağı çeşidini bu sayfada görüntüleyebilir, tüm madeni yağ çeşitleri için ise Madeni Yağlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.