Hakkımızda

Bugünden yarına hazır; dev bir enerji altyapı grubu…
Bugünden yarına hazır; dev bir enerji altyapı grubu…

Ülke geneli ve yakın coğrafyaya hava, deniz ve kara araçlarında ihtiyaç duyulan tüm yakıt çeşitlerini sağlayabilen tek grup olarak Türkiye’nin en büyük 5 özel şirketi arasında yer alıyoruz.

Türkiye’nin lider akaryakıt ve madeni yağ şirketi olarak; en yüksek teknoloji ile donatılmış üretim ve dolum hatları, ülkemizin tüm ağır sanayi ve üretim tesislerine, lojistik, inşaat, madencilik ve denizcilik sektörlerine ürün ve hizmet sağlamak için durmaksızın çalışıyoruz.

1941’den bu yana faaliyet gösterdiğimiz enerji alanında Türkiye’nin en geniş akaryakıt istasyon ağına sahip olup aynı zamanda on binlerce kişiye istihdam sağlıyoruz. 2022 itibarıyla 200 milyar TL’yi aşan ciromuzla bölgesel bir güç olarak hareket eden dev bir enerji altyapı grubu konumundayız.

1930’u aşkın istasyon, 8 akaryakıt terminali, 18 havaalanı ikmal ünitesi, 1 LPG terminali, yılda çeyrek milyon uçağa yakıt ikmali, 1 milyon metreküplük yakıt depolama kapasitesi ile sektöre liderlik ederken; Kocaeli’deki 162 bin metrekare üzerine kurulu Madeni Yağ Fabrikamız sayesinde Türkiye’nin hem madeni yağ ihtiyacının yarısını karşılıyor ve hem de yakın coğrafyanın en kapsamlı teknoloji merkezi POTEM sayesinde 4 kıtada 33 ülkeye ihracat yapıyoruz.

Bugünden Yarına Hazır: Sektöre Liderlik Eden Oluşumlar

Petrol Ofisi Grubu olarak attığımız her adımda ülke ekonomisine ve sosyal faydaya sürdürülebilir değer sağlamaya odaklanıyor, “bugünden yarına hazır” söylemi ışığında birbirinden farklı yenilikçi girişimlerimizle de sektöre liderlik ediyoruz.

s-POwer markamızla Türkiye’nin ilk güneş enerjili çatılı sahip istasyonunu kurarak Türkiye’nin şebekeye elektrik sağlayan ilk akaryakıt istasyonunu faaliyete aldık.

e-POwer hizmetimizle de geleceğin altyapısını bugünden hazırlayarak Türkiye karayollarını, özgün teknolojimizle Türkiye’de geliştirdiğimiz elektrikli şarj istasyonlarıyla donatıyoruz.

Teknolojiyi merkezine alan, tüketicinin değişen ve gelişen taleplerine odaklanan ekosistem inisiyatiflerimiz ve iştiraklerimiz aracılığıyla ise finansal ve altyapı gücümüzü yeni bir döngüde değerlendiriyor ve katma değerli oluşumlar kurguluyoruz. Hayatın içindeki eğlence ve rekabeti herkesle buluşturmak için yola çıkan bir teknoloji ve oyun şirketi olan Petrolig ile Türkiye’nin ilk ve tek fantezi futbol ligi Sosyal Lig’de 3.5 milyona yakın tüketiciyle buluşuyoruz.

Ana yatırımcımız Vitol’ün 100% iştiraki olan kardeş şirketimiz VavaCars ise Türkiye’nin ikinci el araç sektörünün kronikleşmiş güven ve şeffaflık sorununu, dijitalleşme ve veri odaklı fiyatlama sistemiyle yepyeni bir boyuta taşıyan ve milyonlarca dolar yabancı yatırımı Türkiye’ye çeken bir cazibe merkezi konumunda.

Petrol Ofisi Grubu iştiraklerinden BDDK Lisanslı tüketici finansman şirketi Credin ise ikinci el araç finansmanında uçtan uça dijital çözümler sunarak tüketici finansmanı sektörüne yenilikçi bir soluk katıyor.

Petrol Ofisi Grup İştiraklerinden, Finans “Fin” ve Teknoloji “Tek” sektöründe Merkez Bankası’na bağlı olarak faaliyet gösterecek POFintech; günümüzün modern ve dijital teknolojilerinden faydalanarak, ihtiyaçlara yönelik finansal ürünler geliştirerek, nakitsiz topluma ve finansal tabanın genişlemesine katkı sağlanması hedefiyle ile yola çıkmıştır.

80 yılı aşkın kurumsal bir tecrübenin gücüyle ilerleyen POFintech, kullanıcılarının finansal ihtiyaçlarına yönelik sunacağı güvenli ve inovatif çözümler yaratma ve pazarın gelişimine katkı sağlama motivasyonu ile ilerlemektedir.

Sosyal Faydaya Sürdürülebilir Destek

Petrol Ofisi Grubu olarak geleceğe yatırım yapmakla kalmıyor sosyal faydaya kalıcı katma değer yaratmayı birincil önceliklerimizden biri olarak görüyoruz.

Bu misyonla çalışmalarımızı çevre, kapsayıcılık ve erişilebilirlik olmak üzere üç sacayağı üzerine inşa ediyoruz.

Çevre ekseninde 2030 yılına kadar Kapsam 1 ve Kapsam 2 sera gazı emisyonlarını yüzde 42 oranında azaltmayı, 2050 yılına kadar ise de net sıfır olmayı taahhüt ettik.

Kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal alanda katılımlarının kısıtlı olduğu toplumların ilerleyemeyeceğine inanıyoruz. Bu sebeple kadınlarımızın her alanda varlığını güçlendirerek sosyal gelişimlerini artırmak için Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı ve Galatasaray Kadın Futbol Takımı’na yol arkadaşlığı yapıyoruz. Milyon Kadına Mentor Projesi’nin Kurucu Üyelerinden biri olarak kadınlarımızın özellikle STEM alanında öne çıkacak projelere dahil olması için çalışıyoruz.

Erişilebilirlik çerçevesinde; ilk kez Dünya Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı’mıza sponsor olmaktan büyük gurur duyuyor, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile imzaladığımız anlaşmayla da engelli sporculara olan desteğimizi büyütmeye devam ediyoruz.

Petrol Ofisi Grubu olarak, bugünden yarına hazır olan katma değerli ürün ve hizmetlerle ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine sürdürülebilir katkı sağlamayı var gücümüzle devam ediyoruz.

Rakamlarla Petrol Ofisi Grubu

  • 1930’u aşkın istasyonla Türkiye’nin en geniş istasyon ağı
  • 1400’ün üstünde köy pompası yakıt tedariki
  • 8 akaryakıt terminali
  • 18 havaalanı ikmal ünitesi
  • 1 LPG terminali
  • 162 bin metrekareye kurulu madeni yağ üretim tesisi
  • Yılda çeyrek milyon uçağa yakıt ikmali
  • 1 milyon metreküplük deniz yakıtı depolama kapasitesi
  • 4 kıtada 33’ten fazla ülkeye madeni yağ ihracatı
  • 200 milyar TL’yi aşan satış geliri

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.