Petrol Ofisi'nde Kariyer

Aday Deneyimi

Aday deneyimi bizim için en az çalışan deneyimi kadar önemlidir. Adaylarımızın başvuru ve değerlendirme sürecinin yalın, dijital, hızlı, güvenilir ve hatta iş teklifi ile sonuçlansın veya sonuçlanmasın mutlaka adayın profesyonel gelişimine katkı sunacak şekilde ilerlemesine dikkat ederiz. Sürecimizi anketlerimiz aracılığı ile aldığımız geri bildirimler doğrultusunda sürekli yeniler, iyileştiririz.

Açık Pozisyonlar

Petrol Ofisi Grubu kariyer fırsatlarına aşağıda yer alan “Açık Pozisyonlar” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sistemde daha önceden oluşturulmuş bir hesabınız varsa aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan “Oturum Aç” butonuna tıklayarak e-posta adresi ve şifre bilgilerinizi girerek açık pozisyonlarımızı görüntüleyebilirsiniz. Üyeliğinizin olmaması durumunda “Bir Hesap Açın” butonuna tıklayarak kişisel bilgilerinizi girerek hesap oluşturabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra “İş İlanı Arama” alanından açık pozisyonlara ulaşabilirsiniz. İlanları anahtar kelime, dil, bölüm, departman, konum filtrelerini kullanarak veya “İş Ara” alanına direkt tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Açılan sayfada ilgilendiğiniz pozisyona tıkladığınızda karşınıza ilgili pozisyona ait detaylar gelecektir. İlan detay sayfasında “Başvur” butonuna tıklayarak iş ilanına başvurabilirsiniz. İş ilanlarını ayrıca kaydedebilir veya pozisyon için uygun olduğunu düşündüğünüz arkadaşınıza e-posta ile gönderebilirsiniz.

Aday Profilim sayfasından, mevcut özgeçmişinizi düzenleyebilir, yeni özgeçmiş oluşturabilirsiniz. “Seçenekler” alanından, “İş Uyarıları” kısmını aktifleştirerek ileride yayınlanacak kariyer fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Aşağıdaki yönlendirmeler yardımıyla Petrol Ofisi Grubu'nda açık olan tüm pozisyonları görüntüleyebilir veya Kariyer.net ve Linkedin portalları üzerinden de iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Deneyimli Profesyoneller

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Başvuru: Açık pozisyonlarımız için iş ilanlarımız LinkedIn ve kariyer.net üzerinden yayınlanır. Bu kanallar üzerinden açık pozisyonlarımızı takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Değerlendirme: Tüm başvuru değerlendirme süreci ön değerlendirmeden başlayıp teklif aşamasına kadar uzanan; işe alım ekibi, pozisyon yöneticisi, ilgili İK iş ortağı ve bazı pozisyonlarda daha üst düzey yöneticilerimizin de dahil olduğu bir süreçtir. Ön değerlendirmenin ardından devam edecek süreç pozisyona göre aşağıdaki adımlardan tümünü ya da bazılarını kapsayacak şekilde değişebilir:

 • Telefon Mülakatı
 • Video/Online Mülakat
 • Genel Yetenek Testi
 • Yüzyüze Mülakatlar
 • Değerlendirme Merkezi
 • Liderlik Potansiyeli Değerlendirme Envanteri

Teklif: Tüm değerlendirme aşamalarından sonra olumlu adayımız ile ilgili referans kontrollerimizi gerçekleştiririz. Süreç iki taraf için de olumlu ilerlediyse teklif aşaması başlatılır. Bu aşamada teklif ile ilgili çalışmaları Ücret ve Yan Haklar ekibimiz gerçekleştirir ve iç onay sürecimizi başlatır. Adayımıza sunacağımız rol, iş tanımı, ücret ve yan haklar detayını içeren teklifin tüm onayların tamamlanmasının ardından önce sözlü daha sonra yazılı olarak iş teklifimizi iletiriz.

İşe Başlangıç: Adayımız teklifimizi kabul ettikten sonra işe başlangıç için iki taraflı hazırlık sürecimiz başlar. Adayımız artık çalışma arkadaşımızdır. Ailemizin yeni üyesi işe başlangıç için evrak ve dokümanları hazırlarken biz de kendisine başlangıç tarihi, servis veya ulaşım yöntemi ile ilgili tüm bilgilendirmeleri yapar, çalışma masası ve ihtiyaç duyacağı ekipmanları hazırlar, oryantasyon sürecinde ona destek olacak rehberini belirleriz.

Genç Yetenek Programı

Gelişim Potası

Gelişim Potası genç yetenek programı, lisans yeni mezunu ya da yüksek lisans öğrencisi olan ve henüz profesyonel iş deneyimi olmayan ya da yeni başlayan, geleceğin Petrol Ofisi yönetim kadrosuna aday olabilecek potansiyeli yüksek gençlere yönelik 12 aylık bir programdır.

Petrol Ofisi Grubu'nunköklü bilgi birikimi ve deneyimi ışığında geleceğin liderlerini yetiştireceğimiz bu programda mevcut rolünün dışında birçok farklı departmanı tanıma fırsatı sunarak süreçlerin işleyişlerini alanında uzman isimler ile birlikte deneyimleme fırsatı sunuyoruz.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Bu Yolculukta Seni Neler Bekliyor?

 • Programın en başında sana en uygun departman ve role yerleşeceğin gerçek bir iş tecrübesi,
 • 1. yılın sonunda farklı rol ya da departmanını geçiş / rotasyon imkanı,
 • Oryantasyon: Kurumu ve Sektörü Tanıma
 • İş Okulları: İş Fonksiyonlarını Tanıma
 • İş Simülasyonu: Sanal Şirket Yönetimi
 • Mentorluk: Deneyim Aktarımı ve Yol Boyunca Profesyonel Destek

Staj Programı

Petrol Ofisi ile Geleceğe Bir Adım Staj Programı Nedir?

Petrol Ofisi Grubu ile Geleceğe Bir Adım Staj Programı, üniversite 3. sınıf öğrencileri için uzun dönemli ve nitelikli bir staj deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Proje bazlı ilerleyen staj programımızda ekip toplantılarına katılım, rehber görüşmeleri, online ve sınıf içi eğitimler, haftalık İnsan Kaynakları buluşmaları gibi pek çok farklı deneyimi içermektedir. Aylık yapılan geri bildirim anketleri ile de memnuniyet ve gelişim noktaları düzenli olarak ölçümlenmektedir.

Çevik, esnek ve güçlü organizasyonumuzun en önemli yetenek kazanım programlarından biri olan "Pertol Ofisi ile Geleceğe Bir Adım", Brandon Hall Group HCM Mükemmellik Ödülleri 2021'de En İyi Eşsiz veya Yenilikçi Yetenek Kazanma Programı’ ve ‘En İyi İşe Alım Pazarlaması ve İşveren Markası Programı’ kategorilerinde Altın Ödül'e layık görüldü. Programımızın başvuru sürecini, koşullarını ve adımlarını her yıl Şubat-Nisan ayları arasında LinkedIn sayfamızdan ve Kariyer.net üzerinden takip edebilirsiniz.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

Bu Yolculukta Sizi Neler Bekliyor?

Programa katılan stajyerlerimiz, kendi kariyerlerinin sorumluluğunu alan bilinçli bireyler olarak iş hayatına hazırlanırken aynı zamanda yenilikçi bakış açıları ile de genel iş süreçlerimize katkı sağlayabilecekleri gerçeğe en yakın bir deneyim elde ederler.

Bu yolculukta sizi bekleyen adımlarımız;

Karşılama: İlk gün hoş geldin buluşması, genel şirket oryantasyonu, hoş geldin kitleri ve IT ekipmanlarının paylaşılması.

Proje Atamaları: İlk iş günü itibarıyla, stajyerlerimize önceden belirlenmiş ve şirket stratejilerine uygun, mevcut süreçleri iyileştirmeye veya yeni bir süreç geliştirmeye yönelik proje atamaları yapılır.

Yönetici ve Rehber Desteği: Yöneticiler tarafından performans ve gelişimleriniz izlenerek mentorlük desteği ile de kişisel ve kariyer gelişimlerinize destek sağlanır.

Oryantasyon: Organizasyonun değer zinciri, kültürü ve değerleri oryantasyon programı ile paylaşılır.

Eğitimler: Program boyunca özgün içerikler ile hazırlanmış çeşitli teknik beceri ve kişisel gelişim eğitim atamaları gerçekleşir ve haftalık eğitim tamamlanma oranları takip edilir.

İK Buluşmaları: İnsan Kaynakları ekibinin yanınızda olduğunu hissedeceğiniz, gelen sorular ve geri bildirimler ile de sürekli iyileştirmeye odaklanılan belirli periyodlarda İK Toplantıları düzenlenir.

Proje Sunumları: Programın sonunda ise, 3 aylık yolculuk süresince üzerinde çalışılan ve final aşamaya gelen projelerin üst yönetim ekibine sunma ve bire bir geri birim alma imkanı tanınır.

Kariyer Alanları (Departmanlar)

Perakende

Satış ve Yatırım

Türkiye’nin en yaygın perakende organizasyonlarından biri olan Petrol Ofisi Grubu, akaryakıt satış faaliyetlerini yaklaşık 1.800 istasyondan oluşan dev bir satış ağı yoluyla sürdürmektedir. Petrol Ofisi Grubu, 12.500’den fazla istasyonun faaliyet gösterdiği Türkiye pazarında lider ve en çok istasyonu olan akaryakıt dağıtım şirketi konumundadır.

Filo Satışları - Automatic

Şirket taşıtlarının Türkiye'nin en geniş istasyon ağına sahip Petrol Ofisi İstasyonları'nda herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt tüketimlerini istenilen limitler dahilinde ve en gelişmiş otomasyon altyapısı sayesinde %100 kontrolünü sağlayan Filo Yönetim Sistemi'dir.

PO Gaz

2006 yılında LPG dağıtıcı lisansını alan Petrol Ofisi Grubu, PO/Gaz markası ile müşterilerine 1350’den fazla satış noktasından Avrupa Birliği Standartları’nın üzerinde kaliteli yakıt ve hizmet sunmaktadır. Yıllık 3 milyon ton’un üzerinde satılan otogaz 4,7 milyon'dan fazla araç tarafından tüketilmektedir.

Ticari ve Endüstriyel Satışlar

Kamu Satışları

Kamu Satışları birimimiz 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunlarına göre ihale düzenleyen ve Serbest Kullanıcı Lisansına sahip kurumların motorin, kalorifer yakıtı ve fuel oil alım ihalelerine iştirak etmektedir. Bunun yanında, Türkiye çapında 17 Bölge Birliği, 1418 Köy Pompası ve 156 adet tarımsal amaçlı satış tankeriyle çiftçimize hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifleri ile bayilik sözleşmeleri devam etmektedir. Petrol Ofisi Grubu, sahip olduğu yaygın terminal ağı ve tecrübesiyle kamu kurumlarının akaryakıt ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz yerine getirmeye devam etmektedir.

Toptan Satışlar

Türkiye geneline yayılmış 11 terminal ağımız, 1.500.000 m3 yakıt depolama kapasitemiz ve geniş toptancı akaryakıt bayi ağımız ile Petrol Ofisi Akaryakıt Toptan Satışlar , Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yayınladığı Petrol Piyasası Sektör Raporu’na göre ticari endüstriyel pazarının geleneksel lideri konumundadır. Bu yükselişimizi sürdürürken Türkiye’nin en büyük projelerinin enerjisi olmaya devam ediyoruz. Metro projelerinden havalimanı projelerine otoyollardan köprülere kadar ülkemizin gelişiminde rol oynayan birçok farklı ölçekte projeye ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyoruz. Petrol Ofisi Akaryakıt Toptan Satışlar olarak, motorin, benzin, gazyağı, fuel-oil, kalyak ve bitüm ürünlerinin bulunduğu geniş ürün yelpazemiz ile inşaat, lojistik, madencilik, enerji ve endüstriyel kullanımlar başta olmak üzere, dökme akaryakıta ihtiyac duyan tüm sektörlerin taleplerini karşılıyoruz. Yenilikçi yapımızla her geçen gün değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyoruz.

Havacılık Faaliyetleri PO Air

1941 yılından bu yana havacılık sektöründe faaliyet gösteren Petrol Ofisi, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi olarak yurt içi ve yurt dışında 70’in üzerinde havalimanında yılda 270.000’den fazla ikmal ile 1.400.000 tonun üzerinde havacılık yakıtını, Uluslararası Havacılık Standartları ve yüksek SEÇ-G standartları doğrultusunda sıfır hata ve sıfır gecikme prensibi ile 250’den fazla yerli ve yabancı hava yolu firmasına teslim etmektedir. Yaygın terminal ağı ve yüksek kapasitesi, güçlü ikmal-lojistik altyapısı ve donanımlı çalışanlarının sağladığı imkânlar ile rekabetçi ticari şartlar sunan Petrol Ofisi, yüksek çevre bilinci doğrultusunda hava yollarına karbon salınımı düşük, çevreci ve sürdürülebilir kaynaklardan üretilen SAF yakıtını birden fazla havalimanında veren tek şirkettir.

Denizcilik Faaliyetleri PO Marine

Petrol Ofisi, denizcilik sektöründe, POMARINE markasıyla hizmet vermektedir. POMARINE, denizcilik sektöründe transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar ve deniz madeni yağlar hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirkettir. Türkiye’nin tüm sahil şeridi boyunca konumlandırılmış 7 deniz terminali ve 1 yüzer istasyonu bulunmaktadır. Ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile PO/Marine, Doğu Akdeniz’de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumundadır.

Madeni Yağlar

Madeni Yağ Satışları

Petrol Ofisi Madeni Yağları’nın dağıtım ve perakende satışı, büyük ölçüde şirketin yurt çapına yayılmış akaryakıt istasyonları ve 30 distribütör firma yoluyla gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda, Petrol Ofisi Grubu tarafından doğrudan kamu ve özel sektör kuruluşlarına ve yetkili otomotiv servislerine de satışı yapılan Petrol Ofisi Madeni Yağları, lider konumda olduğu Türkiye pazarının yanı sıra Avrupa, Afrika, Asya, Güney Amerika'da 33 ülkeye ihraç edilmektedir.

Madeni Yağ Üretimi - Derince Madeni Yağ Fabrikası

Kocaeli Derince Madeni Yağ Fabrikası, yıllık 150.272 ton dolum ve 65.000 tonluk depolama kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük madeni yağ üretim ve dolum tesisidir. 60.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 150.000 m² alan üzerine kurulu olan fabrikada, Petrol Ofisi Grubu'nun pazara sunduğu otomotiv yağları, endüstriyel yağlar, antifrizler, hidrolik fren yağları ve gresler üretilmektedir.

Teknik Hizmetler

Petrol Ofisi Laboratuvar Analiz Hizmetleri (POLA), özellikle endüstriyel müşterilere, lojistik firmalarına ve denizcilik sektörüne yönelik olarak madeni yağ analizleri gerçekleştirmektedir. Müşterilerin yağ analizi sonuçlarına internetten de ulaşabildikleri bu hizmetten, her geçen yıl daha fazla müşteri istifade etmektedir. Bunun yanında müşterilere yerinde hizmet verilmesini sağlayan “Diagnostik Servisler” kapsamında kullanıcılarının karşılaştığı problemler Petrol Ofisi’nin uzman mühendis kadrosu tarafından yerinde analiz edilmekte ve gerekli ekipmanlarla donatılmış özel araçlarla soruna anında müdahale edilmektedir.

Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi - POTEM

Modern teknolojilerle donatılmış Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) 1.200 m² kapalı alanı, gelişmiş donanımı ve uzman personeliyle, Türkiye ve yakın coğrafyasının kendi alanındaki en gelişmiş laboratuvarıdır. Ürünlerinin araç ve motor üreticilerinin beklenti ve standartlarına uygunluğuna önem veren Petrol Ofisi, POTEM’de Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdürmekte ve en son teknolojik gelişmeler ışığında yeni ürün çalışmalarına devam etmektedir.

İkmal ve Lojistik

İkmal ve İthalat Faaliyetleri

Petrol Ofisi Grubu, satışını yaptığı yakıtları yurt içinde Tüpraş’tan ve diğer dağıtım şirketlerinden; yurt dışında ise Rusya, Yunanistan, Bulgaristan, Malta, Mısır, İsrail, İtalya, İspanya, Libya, Hindistan, Portekiz, Romanya, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Türkmenistan’dan temin etmektedir.

Terminaller ve Depolama Faaliyetleri

Petrol Ofisi Grubu, Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dağılmış toplam 8 adet akaryakıt Terminali ve 1 adet LPG Terminali ile yaklaşık 1 milyon m³ ürün depolama kapasitesine sahiptir. Bu kapasite Türkiye genelindeki toplam akaryakıt depolama kapasitesinin yaklaşık %20’sine denk gelmektedir. Bu terminallere ikmal genel olarak deniz yoluyla, akaryakıt ve LPG gemi tankerleri ile yapılmaktadır. Bunun dışında boru hattı ile ve demiryolu vagonları ile de ikmal ve teslim yapılmaktadır.

Taşıma Faaliyetleri

Petrol Ofisi Grubu'nun ürün tedariğinde Karayolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı ve 5 Gemilik Filosu ile Denizyolu taşımacılığı ile ürün taşınmaktadır.

Pazarlama

Pazarlama Departmanı’nın temel olarak amacı müşteri deneyimini iyileştirerek markalarımızın gelişimini sağlıklı şekilde sürdürmek, müşterilerle güçlü bir bağ kurmak ve sadık müşteriler yaratmaktır.

Pazarlama Departmanı altında Müşteri Deneyimi, İç görü ve İş Analitiği ve Marka Pazarlama birimlerimizin çalışmaları ile akaryakıt, otogaz ve madeni yağ markalarımızın müşterilerle uçtan uca deneyimini iyileştirmek, müşterilerin ihtiyaçlar ve beklentileri doğrultusunda çözümler üretmek ve bu sayede marka sağlığı ve pazar payı artışı hedeflenmektedir.

Kurumsal Kimlik ve Marka Yönetimi

Kurumsal logomuz Kurt Başı, Petrol Ofisi’nin köklü geçmişinden aldığı güçle geleceğe güvenle ilerlemesini sembolize etmektedir. Gelişimin can damarı olma misyonu ile Petrol Ofisi bugünden yarına hazır olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Uçtan Uca Müşteri Deneyimi

 • Müşteri Deneyimi Tasarımı : Müşterinin Petrol Ofisi markası ile dijitalden başlayan yolculuğunda fiziksel dünyada devam eden tüm deneyiminde uçtan uca iyileştirme projeleri geliştirme, deneyimi ölçme, iyileştirme.
 • Müşteri Sadakat Programları: Positive Card Sadakat Programı
 • Dijital kanallar : Petrol Ofisi Mobil uygulaması, Petrol Ofisi kurumsal web sitesi
 • İşbirlikleri: Banka İşbirlikleri, sektörünün lideri diğer perakendeciler ile yapılan kurumsal işbirlikleri
 • Ticari Pazarlama: Petrol Ofisi İstasyonlarındaki iletişim faaliyetleri ve üniformaların tasarım, üretim ve dağıtımı
 • Müşteri Memnuniyeti: Çağrı Merkezi, internet sitesi, whatsapp hattı gibi müşterileri iletişim kanallarından gelen tüm talep, teşekkür ve şikayetlerin alınıp cevaplanması
 • Sponsorluklar: Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı, Galatasaray Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı, Anadolu Efes Spor Kulübü, Petrol Ofisi Maxima Türkiye Ralli Şampiyonası
 • Otomotiv Üreticileri ve STK’ları ile İş Birlikleri: Isuzu, Kia, Karsan, MAN, Mitsubishi, Erkunt, Hidromek, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği

Diğer İş Birimleri/Destek Fonksiyonlar

Tüm bunların yanı sıra daha birçok fonksiyon ve birim ile Gelişimin Öncüsü olmaya devam ediyoruz.

İnsan Kaynakları

 • Eğitim ve Gelişim
 • İK Çözümleri
 • Yetenek Yönetimi
 • IK İş Ortaklığı
 • İdari İşler

Finans

 • Finansal Raporlama, Bütçe
 • Hazine, Risk, Sigorta ve Finansal Planlama
 • Finans Operasyonları
 • Kredi Risk
 • Dış Ticaret ve Gümrük Operasyonları
 • O2C (Order to Cash)
 • Satınalma

SEÇG-K

 • Kalite
 • Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik

Dijital Dönüşüm

 • Otomasyon

Petrol Ofisi Grubu'nu akaryakıt sektörünün lideri yapan farklılaştırıcı unsurlardan biri de teknoloji kullanımıdır. Entegre otomasyon sistemimiz ile tüm istasyonlardaki tank ve pompaların anlık olarak izlemekte ve merkezden takip edilebilen tüm akaryakıt hareketleri ve analiz sonuçlarını, EPDK’ya anlık/ günlük/aylık periyotlarla rapor etmektedir.

İç Denetim

Strateji ve İş Geliştirme

Adaylar İçin İpuçları ve Sık Sorulan Sorular

Görüşmemiz için İpuçları

Şirket ve Sektör Araştırması Yapın: Görüşmeye gelmeden önce şirketimizi web sitemiz ve sosyal medya kanallarımız üzerinden araştırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca eğer aynı sektörden değilseniz, sektörel yayınlara göz atmanız ve sektörle ilgili bilgi edinmeniz de görüşmemizin daha verimli geçmesini sağlayacak, işle ilgili daha doğru bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Sorularınızı Önceden Not Alın: Görüşmeye ön hazırlık yaparken aklınıza takılan soruları not alarak görüşme esnasında işe alım uzmanı veya ilgili yöneticiye sorabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili önemli bir karar alırken aklınızda hiçbir soru işareti kalmaması oldukça önemli.

Zaman Planınızı Yapın: Görüşme için size iletilen zamanda görüşme yerinde olmanız sürecin sağlıklı ilerlemesi için önemlidir. Eğer bir aksilik olduysa veya planlarınızda istenmeyen bir değişiklik olduysa gecikme veya iptal bilgisini mümkün olan en kısa sürede pozisyonla ilgilenen işe alım uzmanına bildirmelisiniz.

Rahatlayın: Yüksek kaygı ve stres gerçek potansiyelin açığa çıkmasını engeller. Görüşmeniz için olması gerekenden fazla strese kapılmamak için kendinizi rahatlatacak ufak nefes egzersizlerine vakit ayırabilirsiniz. Rahat olmanız gerçek sizi tanımamıza yardımcı olurken sizin de kendinizi daha doğru ifade etmenize olanak sağlayacaktır.

Deneyimli Profesyoneller için Sık Sorulan Sorular

Açık pozisyonlarımızı LinkedIn ve Kariyer.net üzerinden takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında farklı kanallar aracılığı ile CV paylaşımı kabul edilmemektedir.

Artık genel başvuru yapmaya yönelik iş ilanı açmıyor ya da e-posta yoluyla özgeçmiş kabul etmiyoruz. Size uygun olduğunu düşündüğünüz bir pozisyona başvurmak için mutlaka iş ilanlarımızı takipte kalmanız gerekmektedir.

Başvurunuzu aldığımızda ilgili kariyer portali üzerinden başvurunuzun bize ulaştığına dair dönüş sağlarız. Ön değerlendirme sürecini başarı ile geçmeniz durumunda ilerleyen adımlar için işe alım ekibimiz size öncelikle telefon ile daha sonra da mail yolu ile dönüş sağlar. Sürecin devamında başvurunuzun ilerleyişine göre gerekli bilgi akışı düzenli olarak sağlanır. Süreç sona erdiğinde ise olumlu ya da olumsuz başvuru yapan tüm adaylara mutlaka bilgilendirme maili gönderilir.

Sektör tecrübesi bazı pozisyonlarımız için önemli ve gerekli iken bazı pozisyonlarımız için gerekli olmayabilir. Bilgiden ziyade, beceriye ve potansiyele odaklanırız. Tüm pozisyonlarımız için gerekli görülen tüm kriterler ilanlarımızda mutlaka belirtilmektedir.

Tüm pozisyonlarımız için gerekli görülen deneyim yılı ilanlarımızda mutlaka belirtilir. Başvurmak istediğiniz pozisyonun yeni mezunlar için uygunluk durumunu ilanlarımızdaki deneyim yılı bölümünden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uzun dönemli staj programımız için de yeni mezun adaylarımız başvuru yapabilir.

Organizasyonumuz ve faaliyet alanımız oldukça geniş olduğundan üniversitelerin tüm bölümlerinden işe alım yapıyoruz. Rol gereği spesifik bir akademik eğitim gerektiren rolümüz söz konusu olması durumunda bu kriteri de ilanlarımızda mutlaka belirtiyoruz.

Pozisyonlarımız için gerekli görülen diğer tüm kriterler gibi minimum mezuniyet derecesi de ilanlarımızda mutlaka belirtilmektedir. Örneğin operasyon iş ailesindeki bazı pozisyonlarımız için lise mezunlarını istihdam etmekteyiz.

İşe alımlarımızda askerliğin tamamlanmış olması tercih edilmekle birlikte en az 2 yıl tecilli olması da yeterlidir.

İş başvurusu nedeniyle bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin bilgilendirmeyi aşağıdaki metinde bulabilirsiniz.

Genç Yetenek Programı için Sık Sorulan Sorular

Evet, programa başvuran adaylarımızdan program süresinde ve sonrasında İstanbul’da ikamet etme şartı arıyoruz.

Evet, program yeni mezun adaylara açık olmak ile birlikte kısa süreli çalışma tecrübesi olan adaylara da açıktır

Evet, programımız yüksek lisans öğrencilerinin başvurularına açıktır.

Programa başladığınızda mezun olma şartı arıyoruz, işe giriş evraklarında bizimle mutlaka mezuniyet belgesini paylaşmanız gerekiyor

Petrol Ofisi Grubu olarak siz mühendislik öğrencileri ve mezunlarının analitik ve sistematik bakış açılarını önemsiyor ve Petrol Ofisi bünyesinde her alanda değerlendirilebilir olarak görüyoruz. Bu nedenle farklı alanlarda çok sayıda mühendislik mezunu ile çalışanlarımız bulunuyor.

Öncelikle iş birimlerimizden gelen talepler üzerine bu alanlara yerleştireceğimiz genç yetenek kontenjanlarını belirliyoruz. Ardından bu alanlarda çalışacak yeteneklerin sahip olması gereken yetkinlikler üzerinde çalışıyoruz. Sizler de seçme & yerleştirme sürecinde çalışmak istediğiniz alanı belirtiyor ve bu tercihinize göre süreçlerimize dahil oluyorsunuz.

Programımızın başvuruya açıldığı tarihleri çeşitli sosyal medya kanallarından duyuruyor ve bu tarihlerde belirlenmiş olan işe alım platformları üzerinden başvurularınızı yapabiliyorsunuz.

Petrol Ofisi Grubu İnsan Kaynakları olarak süreç boyunca e-mail yolu ile sürecin her aşamasında adaylarımızı bilgilendiriyoruz. Aynı zamanda LinkedIn hesabımızdan bizi takip ederek süreçler hakkında haberdar olabilirsiniz.

Staj Programı için Sık Sorulan Sorular

Geçtiğimiz yıllarda pandemi koşulları nedeni ile online devam eden programımız bu yıl, ilgili stajyere atanacak projenin gereksinimine göre hibrit çalışma düzenine uygun olacak şekilde veya tamamen online olarak planlanacaktır. Stajın online planlama yapılması halinde başvuru yapan adaylarımızdan program süresinde İstanbul’da ikamet etme şartı aramıyoruz.

Staj programımız gönüllü staj kapsamında yürütülüyor ancak sizler bu 3 aylık gönüllü staj süre içerisinde –okulunuzun onaylaması halinde- zorunlu stajınızı da kullanabilirsiniz.

Staj projeleriniz tamamen ilgili iş birimleri tarafından mevcut veya gelecekteki iş süreçlerini geliştirmek veya yeni bir süreç oluşturmak üzere planlanan, hayata geçirilmek üzere oluşturulan gerçek projelerdir.

3 aylık staj süreci boyunca, proje ve staj dönemindeki başarı durumunuza bağlı olarak staj süreniz uzatılabiliyor. Ayrıca, mezun olduğunuzda genç yetenek programımız Gelişim Potası’na başvurmanız halinde başvurunuz öncelikli olarak değerlendirilerek seçme & yerleştirme adımlarının ilk elemelerinden muaf tutuluyor ve direkt Değerlendirme Merkezi aşamasından sürece dahil olabiliyorsunuz.

Öncelikle iş birimlerimizden gelen proje talepleri üzerine bu alanlara yerleştireceğimiz stajyerlerimizin kontenjanlarını belirliyoruz. Ardından bu alanlarda deneyim kazanacak yeteneklerin sahip olması gereken yetkinlikler üzerinden değerlendirme yapılıyor. Sizler de seçme & yerleştirme sürecindeyken çalışmak istediğiniz alanı belirtiyor ve bu tercihinize göre yerleştiriliyorsunuz.

Evet, Petrol Ofisi bünyesinde proje beklentilerine bağlı olarak farklı bölümlerde de staj yapma imkanı bulabilirsiniz.

Programımızın başvuruya açıldığı tarihleri çeşitli sosyal medya kanallarından duyuruyor ve bu tarihlerde belirlenmiş olan işe alım platformları üzerinden başvurularınızı yapabiliyorsunuz.

Petrol Ofisi İnsan Kaynakları olarak süreç boyunca e-mail yolu ile sürecin her aşamasında adaylarımızı bilgilendiriyoruz. Aynı zamanda LinkedIn hesabımızdan bizi takip ederek süreçler hakkında haberdar olabilirsiniz.

Petrol Ofisi Grubu A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme Metni

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.