Sıkça Sorulan Sorular

Petrol Ofisi Grubu'ndaki fırsatları keşfetmek mi istiyorsunuz? Merak ettiğiniz bir şey mi var? Sıkça Sorulan Sorular’a tıklayın, aklınızda soru işareti bırakmayın!

Petrol Ofisi Mobil uygulmasına Plakanızı kaydettikten sonra istasyonlarımızdaki marketlerimizde yer alan sadakat POS cihazlarında bir defaya mahsus plakanızı doğrulamanız gerekmektedir. Eğer bunu yaptığınız halde puan kazanamadıysanız, alışverişinizi Positive Card üyesi istasyonda gerçekleştirmemiş olabilirsiniz. bu nedenlerden biri değilse Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçerek işleminizle ilgili gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz.

Petrol Ofisi mobil uygulamasına 1 plaka kaydedebilir ve gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri ve toplam puan bakiyenizi uygulamamızdaki Hesabım sekmesi altından takip edebilirsiniz. Plakanızı kaydettikten sonra otomatik puan kazanmak için marketlerimizde yer alan POS cihazları üzerinden doğrulama işlemini gerçekleştirmeyi unutmayın. Petrol Ofisi mobil uygulamasına aynı anda Positive Card'ınızı kaydedebilir, bu kartlarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri ve toplam puan bakiyenizi uygulamamızdaki Hesabım sekmesi altından takip edebilirsiniz

Petrol Ofisi mobil uygulamanızdaki menüde yer alan profil sayfamızda araç bilgilerinizi ve plakanızı güncelleyebilirsiniz.

Positive Card, Petrol Ofisi istasyonlarından akaryakıt ve PO/gaz alımlarında puan kazandıran, kazandırdığı puanlarla hediye akaryakıt ve POGaz alınabilen ve Türkiye’nin önde gelen anlaşmalı bankalarının kredi kartlarına eşleştirilerek “Öde Geç”sistemi ile araçtan inmeden ödeme yapılmasını sağlayan bir sadakat kartıdır.

Positive Card Programı, Positive Card amblemi olan yaklaşık 1700 istasyonda geçerlidir.

Kazandığınız Positive puanları 1TL ve katları olarak market POS’larımızda akaryakıt veya otogaz alırken kullanabilirsiniz.

Kampanyalarda kazanılan Positive Puanların farklı son kullanım tarihleri olabilir. Bir yıl içerisinde kazanılan Positive Puanlar takip eden yılın 31 Mart’ına kadar kullanılabilir, o tarihte kullanılmamış olan puanlar silinmektedir.

Öde-Geç, müşterilerimizin Positive Card’larını istedikleri bankanın internet işlemlerine açık kredi kartını eşleştirerek, araçtan inmeden akaryakıt almalarını sağlayan hizmetimizdir. Yaklaşık 1200 Öde-Geç istasyonunda güvenli bir şekilde aracınızdan inmeden yakıt almanızı sağlar. Kredi kartı bilgileriniz tamamen güvenli bir ortamda şifreli olarak Petrol Ofisi'nin ulaşamayacağı şekilde saklanmaktadır.

Mobil Öde-Geç anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız LPG, benzin ve dizel yakıt alımlarınızda aracınızdan inmeden ödemenizi yapabileceğiniz; hayatınıza hız ve kolaylık katabileceğiniz bir hizmettir.

Öde-Geç ya da Mobil Öde-Geç işlemlerinde kullanmak üzere kredi kartlarınızı kaydetmeniz son derece güvenlidir. Mobil uygulamamız üzerinden kredi kartınızı kaydedebilmek için Payten firması tarafından sağlanmış arayüze yönlendirilecek 3D Secure işlemi ile kartınızı kaydedersiniz ve kart bilgileriniz Global PCI DSS standartlarına uygun bir şekilde şifrelenerek kaydedilir. Petrol Ofisi çalışanları ya da bayileri hiçbir şekilde kart bilgilerinize erişemezler. Mobil Öde-Geç işlemleri %100 3D Secure şifreniz ile gerçekleşir, bankanız tarafından telefonunuza gönderilen bu şifreyi girmeden mobil ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Petrol Ofisi mobil uygulamasına mobil ödeme yapmak istediğiniz plakanızı ve internet işlemlerine açık kredi kartınızı kaydettikten sonra Türkiye genelinde yaygın yaklaşık 1200 Öde-Geç üyesi Petrol Ofisi istasyonlarına gelerek mobil ödeme yapmak istediğinizi satış görevlisi arkadaşlarımıza söylemeniz yeterlidir. Mobil ödeme işlemi için mobil uygulamanızdan bir onay uyarısı gelecektir. Eğer plakanız pompaya girildiği halde uyarı gelmezse, mobil uygulamamızda yer alan mobil öde-geç sekmesindeki bekleyen işlemleri sorgula butonuna basarak işlem sorgulayabilir ve onay verebilirsiniz. Onay ardından, açılacak güvenli ödeme sayfasına, kredi kartı bankanızın ileteceği 3D secure şifresini girmeniz yeterlidir. Bundan sonra kartınızda limit olması durumunda yakıt dolum işlemi başlayacak ve tamamlandığında da aldığınız yakıt tutarı kredi kartınıza otomatik olarak yansıyacaktır.

Petrol Ofisi mobil uygulamasında yer alan Öde-Geç sekmesi altında dilediğiniz zaman kredi kartı bilgilerini silebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Petrol Ofisi mobil uygulaması Öde-Geç sekmesinden ya da Online İşlemler eşleştirme işleminin bir defaya mahsus yapılması yeterlidir. Eşleştirme yapabilmek için tıklayınız. Positive Card en son eşlenen kredi kartı ile işlem yapacaktır.

Petrol Ofisi istasyonlarında müşterimizin Positive Card’ı Akaryakıt Satış Görevlisi tarafından pompadaki okuyucuya okutulmakta ve ödeme daha önce Positive Card ile eşleştirilen anlaşmalı banka kredi kartından anında gerçekleşmektedir.

Otomatik olarak her akaryakıt alışverişinde harcaması ile ilgili bilgi SMS yoluyla müşteriye bildirilecektir. Ayrıca yapılan işlem ile ilgi detaylar eşleştirilen kredi kartının aylık ekstresinden takip edilebilir.

Referans kodu Petrol Ofisi'nin Türkiye'nin değerli markaları ile yaptığı işbirliklerinde müşterilerine ilettiği, onlara özel avantaj ve kampanyalar sunan bir tekil kod girme alanıdır. Bu alana giriş yaptıktan sonra dahil olacağınız kampanyaları ana sayfamızda görüntüleyebilirsiniz.

Positive Card'ınızı teslim aldığınız anda puan kazanmaya başlayabilmeniz için 7627'ye sms göndererek kartınızı aktifleştirmeniz demektir. AKTIF yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card üzerinde yer alan 16 haneli kart numarasını, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627'ye SMS olarak gönderin. Örneğin kart numarası 7000-1900-7000-1900 olan Mehmet Yılmaz adlı bir müşterinin atacağı SMS metni "Aktif 7000190070001900 Mehmet Yılmaz" şeklinde olacaktır. 7627’ye bilgilerinizi SMS göndererek kartınızı aktif etmezseniz puan kazanamazsınız.

Automatic müşterileri program kapsamı dışındadırlar.

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.