Motosiklet Motor Yağı

Kullanımı son derece önemli olan motosiklet motor yağı çeşitleri, araçların hem performansında hem de ömrünün uzatılmasında büyük bir etkiye sahip bulunuyor. Bunların yanı sıra motosiklet yağı seçeneklerinin pek çok farklı işlevi de mevcut. Hem motosiklet yağı işlevlerinden hem de diğer faydalarından verimli bir şekilde yararlanmak için kaliteli bir motor yağı seçimi yapmak gerekiyor. Ayrıca motosikletlerde, motosikletler için özel olarak üretilen motosiklet motor yağlarının tercih edilmesi de büyük önem taşıyor. Farklı özelliklerde farklı motosiklet yağı çeşitleri bulunuyor. Bunlar arasından motosikletiniz için en uygun olanı seçebilir, aracınızın ömrünü de performansını da arttırabilirsiniz.

Motosiklet Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Motosiklet motor yağı, motor için koruyucu bir sıvı görevi üstlenen önemli madeni yağlar arasında yer alıyor. Araçların motorları çalışırken, motor parçaları arasında meydana gelen sürtünme sonucu zamanla parçalar aşınıyor. İşte motor yağı çeşitleri, hareketli parçaların sürtünmeden dolayı aşınmasını önlemeye yarıyor. Motorun içerisindeki devamlı sürtünen parçalar, motor yağı sayesinde sürtünme katsayısı düşürülerek korunuyor. Ayrıca şiddetli sürtünme yüksek bir ısı açığa çıkarıyor. Motosiklet yağı sürtünmeyi engellemenin yanı sıra açığa çıkan bu ısının düşürülmesine de yardımcı oluyor. Motosiklet yağlarının bir başka önemli işlevi de aracın kullanımı esnasında meydana gelen kir ve tozu yağ filtresine taşıması olarak biliniyor. Bu sayede motor parçaları temiz kalıyor ve motor daha iyi bir performansla çalışıyor. Tüm bunlar motor yağı kullanımının önemini açıkça ortaya koyuyor. Daha uzun ömürlü ve verimli bir araç için motor yağı kullanmayı ihmal etmeyin!

Motosiklet Motor Yağı Çeşitleri

Motosiklet yağı özelliklerine göre farklı çeşitlere sahip bulunuyor. En iyi motosiklet yağı çeşitlerini sizlerle buluşturan Petrol Ofisi motor yağları arasından aracınız için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bu yağlardan biri olan Maximoto 10W-40 motosiklet yağı; sentetik teknoloji ile geliştirilmiş üstün koruma ve performans sağlayan sentetik özellikli bir motor yağı olarak öne çıkıyor. Maximoto 15W-50 motor yağı ise; dört zamanlı motosikletler için özel olarak üretiliyor. Yüksek performanslı katıklar içeren bu motor yağı, yüksek sıcaklıklarda viskozite değişimini en aza indirerek motoru mükemmel şekilde koruyor. Dört zamanlı motosikletler için üretilen bir başka motosiklet motor yağı ise Maximoto 20W-50. Sahip olduğu üstün teknoloji katıklar ile öne çıkan bu motor yağı, motoru mükemmel koruyarak motor ömrünü uzatıyor. Bir başka motosiklet motor yağı çeşidi olan Maximoto 2T ise; hava soğutmalı, iki zamanlı motosikletler ve diğer küçük motorlar için özel olarak üretiliyor. Yüksek motor katıkları içeren bu yağ, mineral bazlı motosiklet yağı arayanların tercihi oluyor.

Motosiklet Yağı Fiyatları

Mineral yağ, sentetik yağ, motor yağı gibi farklı seçenekleri bulunan motosiklet yağlarının fiyatları farklılık gösteriyor. Motosiklet yağı fiyatları ayrıca ürünün özelliğine bağlı olarak da değişiyor. Örneğin; motosiklet motor yağı fiyatları 10-40 ile 15W-50 farklı fiyat seçenekleriyle sizlerle buluşuyor. Motosikletiniz için motor yağı seçimi yaparken önceliğiniz fiyat değil kalite ve araca uygun ürün seçimi yapmak olmalıdır. Petrol Ofisi markalı tüm motosiklet motor yağı çeşitlerini sayfamız üzerinden inceleyebilir, “Ürün Bilgi Formu” üzerinden ürünler hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz. Yüksek verim ve yüksek koruma için yüksek kaliteli bir motosiklet motor yağı seçimi yapmanız gerektiğini unutmayın! Diğer tüm madeni yağ çeşitlerini incelemek isterseniz Madeni Yağlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.