Gresler

Sanayide sıkça kullanılan gres yağı, metal parçalarda sürtünme sonucu oluşabilen aşınma, ısınma ve kırılma gibi durumları engellemeye yardımcı oluyor. Sıvı formda olmayan gresler, yoğun yapısı sayesinde metal parçaların üzerinde uzun süre akmadan kalabiliyor. Metallerin birbirinde sürtünerek yüksek hızla çalıştığı mekanizmalarda basınç ve sıcaklık unsurları parçaların dayanıklılığını düşürebiliyor. Gres yağları da bu noktada devreye girerek hem çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor hem de performansı artırmaya yardımcı oluyor. Siz de sayfamızdaki ürün çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun gresi kolayca bulabilir ve özelliklerini daha yakından inceleyebilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Cevap Veren Gres Çeşitleri

Kullanılan makinenin türüne ve ihtiyaçlarına göre gresler de çeşitleniyor. Sayfamızda yer alan gres yağı çeşitleri kalsiyum ve lityum sabunlu olarak farklılaşabiliyor. Bunun yanı sıra kauçuklu ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı çeşitler de ürünler arasında bulunuyor. Kalsiyum sabun içeren gres çeşitleri, düşük sıcaklıklarda çalışma ve hızlı etki sunma gibi farklı özelliklere sahip. Çalışma koşullarının ağır olmadığı sistemlerde ekonomik bir ürün alternatifi olarak kullan bu tür gres çeşitleri son derece avantaj sağlıyor. Lifli yapıdaki kauçuklu gres yağları, formu sebebiyle metal yüzeylere yapışarak gres sarfiyatını azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca aşınma ve korozyona karşı da sistemi koruyor. Lityum sabunlu ve yüksek performanslı gresler ise suyun bulunduğu ortamlarda yıkanmaya karşı dayanıklılık gösteriyor. Diğer yandan düşük sıcaklıklarda pompalanabilirken yüksek sıcaklıklarda ise yeterli yağ filmi sağlayarak rulman ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Eğer siz de geniş çalışma aralığına sahip bir motor yağına ihtiyaç duyuyorsanız yüksek yük dayanımı sağlayan bu tür greslerden faydalanabilirsiniz.

Yüksek Isıya ve Basınca Dayanıklı Gresler

Dayanıklılığı artırılmış olan gres çeşitleri, lityum kompleks yapıdaki kalınlaştırıcılara özel katıklar ilave edilerek üretiliyor. Böylece suyla yıkanmaya ve sıcaklığa karşı dayanıklılığı artırılan gres çeşitleri her tür çalışma ortamına uyum sağlayabiliyor. Diğer yandan darbeli yüklere karşı dayanıklılığı geliştirilen bu tür gresler, tüketimi azaltarak işletme maliyetlerini düşürmeye de yardımcı oluyor. Isıya dayanıklı gres, bakım giderlerini de düşürdüğünden olası arızaların önüne geçerek veriminin artmasını sağlıyor. Bu gres türlerinde ürünlerden pek çok farklı alanlarda yararlanılabildiği için dayanıklılığı artırılmış gresler her tür çalışma şartına uyum sağlayabiliyor. Pasa ve korozyona karşı sunduğu yüksek koruma özellikleri sayesinde de yüksek ısıya dayanıklı gres yağı, asidik ortamlarda güvenle çalışma imkanı sağlıyor. Eğer siz de makinenizin verimliliğini artırmak için bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız sayfamızda yer alan ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Lif Oranı Yüksek Kauçuklu Gresler

Nitelikli baz yağlar ve performans artırıcı katıklar ile üretilen kauçuk gresler kullanıcılara yüksek performans sunuyor. Kauçuk gres çok uzun liflere sahip olduğu için metal yüzeylere daha rahat bir şekilde yapışarak sarfiyatı önleyebiliyor. Hafif ve orta yükler altında konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz bu gres çeşitlerini seçerek siz de aşınma ve korozyona karşı sistemlerinizi koruyabilirsiniz. Orta ve yüksek devirli, düz ve rulmanlı yataklar için geliştirilen bu tür gresler son derece avantajlı özelliklere sahip. Kauçuklu gresin öne çıkan bir başka özelliği ise yağ ayrışmasının önüne geçmesi. Böylece ürünlerin yapısı bozulmadan uzun süre kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kalsiyum sabunların kullanıldığı bu tür ürünlerin su geçirmez yapısı sayesinde farklı çalışma ortamlarında da kauçuk greslerden yararlanabilirsiniz. Siz de sayfamızda yer alan ürünler arasından kendi ihtiyaçlarınıza uygun olan gres çeşidini kolayca bulabilirsiniz. Ürün bilgi formunu inceleyerek çeşitlerin formülü ve kullanım özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.