Özel Ürünler

Madeni Yağlar Ürün Kataloğu
Hidrolik Fren Yağı Dot 3

Petrol Ofisi hidrolik fren yağları, sentetik esaslı olup motorlu araçların hidrolik fren tertibatında kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi
Hidrolik Fren Yağı Dot 4

Petrol Ofisi hidrolik fren yağları, sentetik esaslı olup motorlu araçların hidrolik fren tertibatında kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi
Extended Life Coolant

Organik katık teknolojisi ile formüle edilen, her iklimde motorun ideal çalışma sıcaklığında çalışmasını sağlayan, uzun ömürlü soğutma sıvısıdır. Tüm demir ve alüminyum alaşım motorların soğutma sistemlerini pas ve korozyona karşı mükemmel korur. Çevre sağlığı düzenlemelerine uygun olarak nitrit, amin, fosfat, borat ve silikat içermez.

Detaylı Bilgi
Süper Antifiriz

Petrol Ofisi Süper Antifriz, motorların radyatörlerinde kullanılmak üzere, pas, korozyon, aşınma ve köpük önleyici katıklar içeren etilen glikol esaslı üründür. Nitrit, amin ve fosfat içermez.

Detaylı Bilgi
Cam Suyu Antifrizi -18°C

Cam suyunun ve cam yıkama sisteminin donmasını önleyen, deterjan ve etanol içeren cam temizleme sıvısıdır. Metanol içermez.

Detaylı Bilgi
Cam Suyu Antifrizi -50

Cam suyunun ve cam yıkama sisteminin donmasını önleyen, deterjan ve etanol içeren cam temizleme sıvısıdır. Metanol içermez.

Detaylı Bilgi
Yazlık Cam Suyu

Araç camlarını temizlemek için özel olarak üretilmiş, insan sağlığına zararlı kimyasallar içermeyen, yazlık cam temizleme sıvısıdır.

Detaylı Bilgi
Motor Oil Economizer

Yüksek teknoloji katıkları içeren, viskozite indeksi geliştirme özelliğine sahip, konsantre motor yağı katığıdır.

Detaylı Bilgi
AdBlue®

AdBlue® ,ürenin deiyonize su içerisinde %32,5 oranındaki çözeltisidir.

Detaylı Bilgi
Ready Extended Life Coolant -40°C

Organik katık teknolojisi (OAT) ile formüle edilen, her iklimde motorun ideal çalışma sıcaklığında çalışmasını sağlayan, uzun ömürlü kullanıma hazır soğutma sıvısıdır. Tüm demir ve alüminyum alaşım motorların soğutma sistemlerini pas ve korozyona karşı mükemmel korur. Çevre sağlığı düzenlemelerine uygun olarak nitrit, amin, fosfat, borat ve silikat içermez.

Detaylı Bilgi
Hazır Antifriz -40°C

Motorların radyatörlerinde kullanılmak üzere, pas, korozyon, aşınma ve köpük önleyici katıklar içeren etilen glikol esaslı üründür. Çevre sağlığı düzenlemelerine uygun olarak nitrit, amin, fosfat ve borat içermez.

Detaylı Bilgi
Fren Balata Temizleyici Sprey

Fren sistemlerindeki toz, balata artığı ve yağ kalıntılarını temizlemek için üretilmiş yüksek kaliteli temizleme spreyidir.

Detaylı Bilgi

Özel Ürünler

Madeni yağlar arasında aracınızın farklı ihtiyaçlarına cevap veren özel ürün çeşitleri yer alıyor. Bu kategorinin içeriğinde hidrolik fren yağı, antifriz, AdBlue ve cam suyu antifrizi gibi ürün çeşitleri mevcut. Arabanız için tercih edeceğiniz bu ürünler sayesinde araç elemanlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Yeni nesil araçlarda ve farklı araç modellerinde kullanabileceğiniz ürünleri yakından incelemek isterseniz sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Hidrolik Fren Yağları ile Güvenli Sürüş

Fren hidroliği, arabalarda hayati öneme sahip olan sistemlerin başında geliyor. Bu sistemde hidrolik fren yağının üstlendiği görev ise fren pedalına uygulanan gücü tekerleklere ulaştırmak. Fren sistemi çalışırken belli oranda bir sürtünme oluşuyor ve bu da sistemin ısınmasına sebep oluyor. Sürtünmeyi azaltan unsur ise hidrolik fren yağı oluyor. Bu sayede fren sistemi yüksek sıcaklıklarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Kullandığınız yağın performansı, fren sistemini büyük ölçüde etkiliyor. Sürüş güvenliğini sağlamak için kullanılan yağa dikkat etmeniz gerekiyor. Fren esnasında aracın balatalarının disklere tam zamanında bakı yapması oldukça önemli. Bu da yağın performansıyla doğrudan ilişkili. İyi seçilmeyen yağlar geç frenleme yapılmasına veya fren yaparken az baskı uygulanmasına sebep olabiliyor. Araçlarda kullanılan hidrolik yağının yıllık olarak değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Maksimum kullanım süresi ise 2 olarak belirtiliyor. Siz de fren sistemlerinizin sağlıklı bir şekilde çalışması sayfamızdaki sentetik esaslı Petrol Ofisi hidrolik fren yağlarını inceleyebilir ve seçeceğiniz ürünün kullanımında bu değişim sürelerine dikkat edebilirsiniz.

Araç Motorunuzu Koruyan Antrifriz Çeşitleri

Araçların soğutma sistemlerinde kullanılan antifriz çeşitleri aslında pek çok farklı noktaya katkı sağlıyor. Özel formülleriyle Petrol Ofisi antifriz çeşitleri de yeni nesil araçlar başta olmak üzere her tür soğutma sisteminde rahatlıkla kullanılabiliyor. Temel görevi motorun soğutma sisteminde donma sorununu engellemek olan bu ürünler, aynı zamanda kaynamaya, korozyona, paslanmaya, kavitasyona, pas oluşumuna ve aşınmaya karşı aracınızı mükemmel bir şekilde koruyor. Antifrizlerin su ile karıştırılıp kullanılması gerekiyor fakat her ürün çeşidi için tavsiye edilen su miktarı farklı olabiliyor. Bu nedenle kullanım öncesi talimatları incelemeniz size en sağlıklı sonuçları verecektir.

Yol Güvenliğinizi Artıran Cam Suyu Özellikleri

Kimi zaman göz ardı edilebilen araç cam suyu, aslında arka planda büyük katkılar sağlayan ürünler arasında yer alıyor. Ön ve arka camların temizlenmesi için kullanılan cam suyu çeşitleri, sileceklerin maksimum performans sergilemesini sağlayan özel formüllerle üretiliyor. Özellikle kötü hava koşullarında görüşünüzün net olabilmesi için kullandığınız cam suyunun kaliteli olması son derece önemli. Sayfamızda yer alan araç cam suları yazlık ve kışlık olarak çeşitleniyor. Kışlık oto cam suyu antifirizli oluyor ve cam suyunun donmasını engelliyor. Ayrıca camlardaki buzlanmaları da önlemeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra görüşü etkileyen kir, çamur, yağ, böcek ve bitki kalıntıları gibi unsurların da rahatça temizlenmesini sağlıyor. Siz de cam suyu çeşitlerimizi yakından incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Çevreye Duyarlı Adblue özellikleri

Motorun performansını artırmak amacıyla kullanılan AdBlue  Euro IV, V ve VI emisyon standartlarına uyum sağlamak amacı ile geliştirilen bu üründür. SCR donanımlı tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu bir teknoloji. Ürünün asıl görevi ise araçlardan çıkan zararlı egzoz gazlarının salınımını azaltmak. Binek araç motor yağlarına ek olarak kullanacağınız bu tür ürünler sayesinde doğaya daha az zarar verebilirsiniz. Aracın verimliliğini artıran ve bu tür çevre dostu çözümler getiren daha fazla ürün çeşidini keşfetmek içinse hemen sayfamızı inceleyebilirsiniz.