Özel Ürünler

Madeni yağlar arasında aracınızın farklı ihtiyaçlarına cevap veren özel ürün çeşitleri yer alıyor. Bu kategorinin içeriğinde hidrolik fren yağı, antifriz, AdBlue, cam suyu ve motor yağı katığı gibi ürün çeşitleri mevcut. Arabanız için tercih edeceğiniz bu ürünler sayesinde araç elemanlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Yeni nesil araçlarda ve farklı araç modellerinde kullanabileceğiniz ürünleri yakından incelemek isterseniz sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Hidrolik Fren Yağları ile Güvenli Sürüş

Fren hidroliği, arabalarda hayati öneme sahip olan sistemlerin başında geliyor. Bu sistemde hidrolik fren yağının üstlendiği görev ise fren pedalına uygulanan gücü tekerleklere ulaştırmak. Fren sistemi çalışırken belli oranda bir sürtünme oluşuyor ve bu da sistemin ısınmasına sebep oluyor. Sürtünmeyi azaltan unsur ise hidrolik fren yağı oluyor. Bu sayede fren sistemi yüksek sıcaklıklarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Kullandığınız yağın performansı, fren sistemini büyük ölçüde etkiliyor. Sürüş güvenliğini sağlamak için kullanılan yağa dikkat etmeniz gerekiyor. Fren esnasında aracın balatalarının disklere tam zamanında bakı yapması oldukça önemli. Bu da yağın performansıyla doğrudan ilişkili. İyi seçilmeyen yağlar geç frenleme yapılmasına veya fren yaparken az baskı uygulanmasına sebep olabiliyor. Araçlarda kullanılan hidrolik yağının yıllık olarak değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Maksimum kullanım süresi ise 2 olarak belirtiliyor. Siz de fren sistemlerinizin sağlıklı bir şekilde çalışması sayfamızdaki sentetik esaslı Petrol Ofisi hidrolik fren yağlarını inceleyebilir ve seçeceğiniz ürünün kullanımında bu değişim sürelerine dikkat edebilirsiniz.

Araç Motorunuzu Koruyan Antrifriz Çeşitleri

Araçların soğutma sistemlerinde kullanılan antifriz çeşitleri aslında pek çok farklı noktaya katkı sağlıyor. Özel formülleriyle Petrol Ofisi antifriz çeşitleri de yeni nesil araçlar başta olmak üzere her tür soğutma sisteminde rahatlıkla kullanılabiliyor. Temel görevi motorun soğutma sisteminde donma sorununu engellemek olan bu ürünler, aynı zamanda kaynamaya, korozyona, paslanmaya, kavitasyona, pas oluşumuna ve aşınmaya karşı aracınızı mükemmel bir şekilde koruyor. Antifrizlerin su ile karıştırılıp kullanılması gerekiyor fakat her ürün çeşidi için tavsiye edilen su miktarı farklı olabiliyor. Bu nedenle kullanım öncesi talimatları incelemeniz size en sağlıklı sonuçları verecektir.

Yol Güvenliğinizi Artıran Cam Suyu Özellikleri

Kimi zaman göz ardı edilebilen araç cam suyu, aslında arka planda büyük katkılar sağlayan ürünler arasında yer alıyor. Ön ve arka camların temizlenmesi için kullanılan cam suyu çeşitleri, sileceklerin maksimum performans sergilemesini sağlayan özel formüllerle üretiliyor. Özellikle kötü hava koşullarında görüşünüzün net olabilmesi için kullandığınız cam suyunun kaliteli olması son derece önemli. Sayfamızda yer alan araç cam suları yazlık ve kışlık olarak çeşitleniyor. Kışlık oto cam suyu antifirizli oluyor ve cam suyunun donmasını engelliyor. Ayrıca camlardaki buzlanmaları da önlemeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra görüşü etkileyen kir, çamur, yağ, böcek ve bitki kalıntıları gibi unsurların da rahatça temizlenmesini sağlıyor. Siz de cam suyu çeşitlerimizi yakından incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Birbirinden Etkili Özel Ürünler

Kategorimizde, aracınızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek pek çok farklı özel ürün çeşidi yer alıyor. Bunlar arasında motorun performansını artırmak amacıyla kullanılan motor oil economizer çeşitleri de öne çıkıyor. Her çeşit benzinli ve dizel motorlarda ihtiyaç olması halinde kullanılabilen Petrol Ofisi motor yağı katıkları, yağ tüketimini ve vuruntuyu engellemeye yardımcı oluyor. Diğer yandan da yağ basıncının düşmesini de önlüyor. Kış aylarında ise yağın akış kabiliyetini kontrol etmeye imkan tanıyor ve böylece yakıt tasarrufu sağlıyor. Yılın geri kalanında da dört mevsim muhtemel aşınmaları önlemeye yardımcı oluyor. Sayfamızda öne çıkan bir başka ürün çeşidi ise AdBlue oluyor. Euro IV, V ve VI emisyon standartlarına uyum sağlamak amacı ile geliştirilen bu ürün, SCR donanımlı tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu bir teknoloji. Ürünün asıl görevi ise araçlardan çıkan zararlı egzoz gazlarının salınımını azaltmak. araç motor yağlarına ek olarak kullanacağınız bu tür ürünler sayesinde doğaya daha az zarar verebilirsiniz. Aracın verimliliğini artıran ve bu tür çevre dostu çözümler getiren daha fazla ürün çeşidini keşfetmek içinse hemen sayfamızı inceleyebilirsiniz.