Endüstriyel Yağlar

Madeni yağlar içinde pek çok farklı çeşidiyle yer alan endüstriyel yağlar, viskozitelerine göre sınıflara ayrılmakta. Özel işlemlerden geçirilerek elde edilen bu yağların ham maddesi baz yağlardır. Sayfamız üzerinde yer alan endüstriyel yağlar arasında; metal işleme sıvıları, ısı transfer yağları, kompresör yağları, kalıp yağları, endüstriyel dişli yağları, tekstil yağları, hidrolik sistem yağları, türbin ve sirkülasyon yağları, trafo yağları, hadde yatak yağları, havalı alet yağları ve kızak yağları bulunuyor. Farklı isimlerle burada listelenen endüstriyel yağlar hakkında bilgi sahibi olmak için sayfamızı incelemeye başlayabilirsiniz.

Endüstriyel Yağ Çeşitleri

Endüstriyel yağ çeşitleri içinde, yukarıda da bahsedildiği üzere pek çok farklı amaca hizmet eden ürün grupları yer almakta. Çeşitli metallerin işlenmesiyle elde edilen sıvılardan sanayi alanındaki işlemlerde kullanılan ısı transfer akışkanlarına, kompresörlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak üzere geliştirilen yağlardan gaz beton kalıplarının yağlanmasında kullanılan türlere çeşit çeşit endüstriyel yağ ürünü, bu sayfada görmek mümkün. Örneğin iyi rafine edilmiş parafinik esanslı bir tür olan tekstil yağları, bu alanda çeşitli makinelerde bükme ve sarma yapan dokuma tezgahları iğnelerinde ve bağ makinelerinde kullanılmak üzere üretiliyor. Ayrıca düşük viskoziteli yağ kullanabilen yerlerde, hidrolik sistemlerde ve yataklarda da tekstil yağlarının tercih edilmesi mümkün. Bu yağlar sayesinde makineler ve çeşitli aletler paslanmaya ve korozyona karşı ideal şekilde korunabilir. Diğer yandan hibrit pompalarda kullanılmak üzere geliştirilen hidrolik sistem yağları, yüksek filtrelenebilme ve bazı metalleri koruma özelliğine sahip. Çinkosuz ve düşük kül teknolojisiyle imal edilen bu yağlar, geliştirilmiş sıcaklık-viskozite katsayısı ile biliniyor. Orta ve ağır çalışma şartlarının söz konusu olduğu; aşınma, korozyon ve oksidasyonu önlemenin önem kazandığı sabit ve taşınabilir hidrolik sistemlerde kullanılan bu yağ, servo valflerin aşınmasını ve yapışmasını önlemeye de yardımcı oluyor.

Petrol Ofisi Endüstriyel Yağ Markaları

Sayfamızdaki endüstriyel yağ çeşitleri, farklı isimlerle buradaki yerini alıyor. Metal işleme sıvıları içindeki ürünler Petrol Ofisi, Cleancut 200, Cleancut 300, Procut HD ve Procut A olarak burada listelenmekte. Bunlar içinde yer alan Cleancut 300, çeşitli malzemelerin işleme ve taşlama operasyonları için geliştirilmiş uluslararası bir metal işleme sıvısıdır. Bio-stabil mikro-emülsiyon türü, orta yağlı ve EP katkılı özellikleriyle öne çıkan bu yağ, orta ve ağır işleme operasyonları için uygun bir yapıya sahip. Diğer yandan Procut HD ise son teknoloji ürünü olan klor içermeyen ham maddelerden üretiliyor. Saf kesme yağı olan Procut HD, çok ağır metal işleme koşulları için özel olarak geliştirilmiş. Endüstriyel yağ markaları arasında sıklıkla tercih edilen Procut HD'ye ek olarak Mortech Oil hadde yatak yağları da burada listelenmekte. Çok ağır şartlarda çalışan sac ve çubuk çekme hadde makinelerinde kullanılan bu yağlar, aşınma önleme özelliğiyle öne çıkıyor. Suyun bolca bulunduğu ortamlarda suyu hızla bünyesinden atan Mortech Oil yağlar, kuvvetli bir yağ filmi oluşturuyor. Aynı zamanda ürünün yüksek oksidasyon direnci sayesinde makinelerin kullanım ömrü uzuyor.

Yeni Nesil Çinko İçermeyen Endüstriyel Yağlar

Petrol Ofisi bünyesinde bulunan Hydro Tech hidrolik sistem yağları, hibrit pompalarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu yağların sarı metallerle uyumlu oluşu ve aşınma önleme özelliği sayesinde pompaların ömrü uzuyor. Aynı zamanda sisteme su karışması durumlarında da sistemin ve yağın performansını da koruyor. Ayrıca bu yağların formülünde çeşitli sürtünme düzenleyiciler bulunmakta. Bunlar sayesinde özellikle piston rotu ve keçeler arasındaki sürtünme ve ses azaltılırken enerji tasarrufu da sağlanabilir. Hydro Tech serisinde yer alan ürünler aynı zamanda özel içeriği ile çok yüksek basınç ve sıcaklıklarda çalışan hidrolik sistemlerde uzun süre kullanılabilme özelliğine de sahip. Makinelerdeki yağ değişim süresini uzatan Hydro Tech serisi yağlar, düşük akma noktaları ve yüksek viskozite endeksi ile aşınmayı da önlüyor.