AutoMatic Filo Yönetim Sistemi

AutoMatic Filo Yönetim Sistemi Petrol Ofisi'yle sizlerle!
AutoMatic Filo Yönetim Sistemi Petrol Ofisi'yle sizlerle!

AutoMatic Filo Akaryakıt Tanıma Sistemi Petrol Ofisi'yle sizlerle!

Petrol Ofisi taşıt tanıma otomasyonu ile filonuzun akaryakıt yönetimi katbekat kolaylaşıyor. Sürücülerinize zamandan kazandıracak bu sistemimiz sayesinde operasyonel kolaylıktan araç takibine kadar farklı pek çok pratik işleme erişebilirsiniz. Filonuzu etkili ve verimli bir şekilde yönetmenizi destekleyen taşıt tanımayı deneyimlemek için hemen işlemlerinize başlayabilirsiniz!

Taşıt Yönetim Sistemi Nedir?

Öncelikle taşıt yönetim sistemi, filo yönetim sistemimizin bir parçası. Filo sahibi işletmelerin akaryakıt süreçlerine hızlı ve verimli bir şekilde yanıt veren filo yönetim sistemimiz ile yakıt ekonomisi sağlayabilir, yakıt tüketimlerinizi takip edebilir ve daha pek çok işlemden yararlanabilirsiniz. Bu otomasyon sistemimiz, filo yönetiminizde yararlanacağınız pek çok avantajın belkemiği. Taşıt tanıma modeli sayesinde filo yönetiminize kayıtlı araçlarda akaryakıt alımı otomatik olarak gerçekleşebiliyor. Ardından akaryakıt tutarı anında tahsil edilmiyor ve sürücü de herhangi bir ödeme yapmadan, vakitten kazanarak yolculuğuna devam edebiliyor. Böylece filonuza ait tüm araçlardaki yakıt alımlarında tek fatura ile pratik bir maliyet yönetimine sahip olabilirsiniz. İstasyonlarımızda fatura bekleme derdi olmadan bu sistemimiz ile araç takibi sağlamanız da mümkün. Ek olarak anlık yakıt tüketimini anbean takip edebilmenizi sağlayan bu taşıt tanıma otomasyonu ile filolarınızı gruplandırabilir ve limit koyabilirsiniz. Taşıt tanıma sistemi nasıl çalışır sorusunun da pratik bir yanıtı var: Taşıt tanıma ve yönetme sisteminin araca montajı ile beraber istasyonlarımızda akaryakıt tabancası olarak adlandırılan aparatın depoya yerleştirilmesi ve sistemin aracı tanıması üzerine akaryakıt alımı otomatikman çalışmaya başlıyor.

Montaj İşlemleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Taşıt tanıma nasıl takılır merak ediyorsanız, öncelikle karmaşık yöntem ve süreçleri geride bırakıyoruz. Araç kimlik ünitelerinin lojistiği ya da montaj aşaması gibi süreci uzatan tüm parçalar yerine Mobil Programlama kolaylığı sayesinde araç tanıma sistemimizin montajı ve aktivasyonu yalnızca birkaç saat sürüyor. Bu sayede kargolama, ilk akaryakıt alımında yaşanan yoğunluklar gibi problemleri yaşamadan filonuzu etkin bir şekilde yönetmeye başlayabilirsiniz. Mobil Programlama sayesinde taşıt kimlik ünitesinin gönderimine de gerek kalmıyor ve Türkiye'nin dört bir yanındaki servis ve montaj noktalarımıza bu cihaz hazırlanabiliyor. Taşıt tanıma nereye takılır merak ediyorsanız da bu "taşıt kimlik ünitesi" adındaki cihazlar ilgili montaj servislerinde aracınıza zahmetsiz bir şekilde entegre ediliyor. Tüm bu süreç birkaç saat gibi kısa bir zamanı aldığı için de hızlı bir şekilde filo yönetim sistemimizin bir parçası olabilirsiniz. Aracınızın gerekli bilgilerini içeren bu kimlik ünitesi, akaryakıtın dolumu anında pompa ile kontak kurarak aracın bilgilerini Petrol Ofisi otomasyon sistemimize aktarıyor. Geriye Türkiye'nin sayısız noktasındaki 1700’ü aşkın Petrol Ofisi istasyonumuza gelmeniz, hızlı ve güvenilir bir şekilde akaryakıt alımına başlamanız kalıyor.

Başvuru ve Diğer Süreçler

Taşıt tanıma ve yönetim sistemimiz, filo yönetim hizmetimizin bir parçası. Öncelikle Filo Yönetimi sayfamızı ziyaret edebilir ya da doğrudan bir Petrol Ofisi yetkilisi ile irtibata geçebilirsiniz. Hafta içi 08.00 ve 17.00 saatleri arasında 0212 329 17 00 numaralı telefonumuzu ve hafta sonu 0800 211 02 29 / 0555 675 55 55 numaralı iletişim kanallarımızı arayarak filo yönetim sistemimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ardından tüm yönlendirme ve diğer süreçler tamamlandığı takdirde filo yönetimi kapsamında taşıt yönetim sisteminin montajının da gerçekleşmesi ile işlemler başlatılıyor. Türkiye'nin dört bir yanındaki kentlerde yer alan servis ve montaj noktalarımız sayesinde birkaç saat süren montaj işlemleri ve aktivasyonun ardından tasarruf edebileceğiniz, pratik akaryakıt alım süreçlerinizi başlatabilirsiniz.

Taşıt tanıma otomasyonu nedir?

Taşıt tanıma yöntemi, akaryakıt süreçlerini daha etkin şekilde yönetebileceğiniz filo yönetim sistemimizin bir parçasıdır. Akaryakıt alımlarında, ilgili araçların tanımlanması ve eşleşmesini sağlayan, böylece sürücünün araçtan çıkmadan, ödeme yapmadan akaryakıt alıp gidebilmesine izin veren sistemler bütünüdür.

Taşıt tanıma yönteminin montajı nasıl yapılıyor?

Türkiye'nin dört bir yanındaki servis ve montaj noktalarımızda yalnızca birkaç saat süren montaj ve aktivasyondan yararlanabilirsiniz. Filonuzdaki tüm araçlara 1 adet taşıt kimlik ünitesi takılıyor. Bu ünite, araçlarınız ile ilgili bilgiler içerdiği gibi akaryakıt alımı esnasında pompa ile iletişim sağlayarak Petrol Ofisi otomasyon sistemine araç bilgilerini aktarabiliyor.

Akaryakıt yönetim sistemi nasıl çalışıyor?

Montaj ve aktivasyonun ardından Petrol Ofisi istasyonlarımızdaki akaryakıt alımları ile beraber sistem çalışmaya başlıyor. Taşıta ait bilgiler de taşıt kimlik ünitesi, depo anteni gibi araç - gereçler vasıtasıyla aktarılıyor. Bu aktarımın ardından gelen onayla beraber pompa çalışmaya başlıyor. Akaryakıt alımının ardından litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası gibi bilgiler İstasyon Kontrol Ünitemiz tarafından kaydediliyor. Tüm bu bilgileri içeren fiş ise otomatikman yazıcıda basılıyor ve aracın sürücüsüne teslim ediliyor.

İlgili İçerikler

Bu sayfayı okuyanlar aşağıdaki içerikler ile de ilgilendi.