ACTIVE-3 TEKNOLOJİLİ YAKITLAR

TEMİZLER,KORUR,TASARRUF SAĞLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Active-3 Teknolojisi nedir?

Zaman içerisinde motorda biriken kurumlar enjektörleri tıkar, aracın randımanını düşürür ve yakıt tüketimini arttırır.Active-3 teknolojisi ile yenilenen Petrol Ofisi yakıtları maksimum verim için tasarlandı.Active-3 teknolojisi, formülündeki akıllı moleküller sayesinde;

 • Motor Aksamını tıkayan kurumları temizler,

 • İlk depodan itibaren motoru korur,

 • Yakıt tasarrufu sağlar

Active-3 Teknolojisi hangi yakıtlarınızda var ve etkisi nedir?

Active-3 teknolojisi V/Max Diesel, V/Pro Diesel, V/Max Kurşunsuz 95 yakıtlarımızın tamamında kullanılmaktadır.

 • Active-3 teknolojili V/Max Diesel tek depoda %100’e kadar motoru temizler, ilk depodan itibaren motoru korur, %4’e varan tasarruf sağlar.

 • Active -3 teknolojisi V/Pro Diesel motoru %99’a kadar temizler, ilk depodan itibaren korur,%2.8’e varan yakıt tasarrufu sağlar

 • Active-3 teknolojili V/Max Kurşunsuz 95 Benzin motoru temizler, ilk depodan itibaren motoru korur, %4’e varan tasarruf sağlar.

Tek depoda kaç km tasarruf sağlar?

Kilometre tasarrufu araca ve motora göre değişiklik gösterebileceği için Petrol Ofisi olarak litre ölçütünü baz alıyoruz. V/Max Diesel ve V/Max kurşunsuz 95 benzin yakıtlarımızda, 100 litrede 4 litreye varan tasarruf sağlarken V/Pro Diesel 100 litrede 2,6 litreye varan tasarruf sağlar.

Benzin için de aynı söylemler geçerli mi?

Temizlik, koruma ve tasarruf söylemlerimiz geçerli ve bağımsız laboratuvarlarda tetst edilmiş ve İTÜ tarafından onaylanmıştır. Benzin ürün özelliklerimiz ile ilgili detaylı bilgileri web sitemizdeki şu linkten takip edebilirsiniz:
https://www.petrolofisi.com.tr/akaryakit

Active-3 teknolojisi ile Benzin ürününüzde hangi özellikler değişti?

Active-3 teknolojili V/Max Kurşunsuz 95 Benzin ürünümüzde;

 • %4’e varan yakıt tasarrufu söylemimiz devam etmektedir.

 • Daha üstün temizlik ile yanma sonrası yakıtın geçtiği motor parçalarında oluşacak tortular engellenmektedir,

 • İlk depodan itibaren koruma sağlar.

ProDizel neden V/Pro Diesel oldu aradaki fark nedir?

Dizel yakıtı rafineriden tek bir çeşit ürün olarak gelmektedir. Biz Petrol Ofisi olarak dizeli yakıta ilave ettiğimiz katkılarla V/Max Diesel ve V/Pro Diesel isimleri ile iki ayrı ürün olarak farklılaştırıyoruz. Her iki ürünümüzde kalite farkı yoktur fakat sağladığı faydalarda bazı farklılıklar mevcuttur.

Daha önce ProDizel olan ürünümüzün ismi Active 3 teknolojili katkımız ile değişerek V/Pro Diesel olmuştur. Yeni ürünümüz olan V/Pro Diesel ProDizel’e göre daha üstün faydalar sağlamaktadır. Ürünlerimizle ilgili  detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.
https://www.petrolofisi.com.tr/akaryakit

Prodizel ismi değişerek Profesyoneller için verim anlamını taşıyan V/Pro yeni ismini aldı.

V/Pro Diesel ile V/Max Diesel arasındaki fark nedir?

Her iki dizel yakıtımız da hem binek hem de ağır vasıtalarda kullanılabilir. Her ikisi de motoru temizler, korur ve tasarruf sağlar. Yakıtlarımızın farklılaştığı noktalar aşağıdaki gibidir:

V/Pro Diesel;

 • Motoru %99’ a kadar temizleyerek, kirliliğin sebep olduğu düzensiz yanmayı ortadan kaldırıp, tam ve verimli yanma sağlar.

 • İlk depodan itibaren korur.

 • %2,8 yakıt ekonomisi sağlar.

V/Max Diesel;

 • Tek depoda motoru %100’e kadar temizleyerek, kirliliğin sebep olduğu düzensiz yanmayı ortadan kaldırıp, tam ve verimli yanma sağlar.

 • %4’e varan yakıt ekonomisi sağlar.

 • Katkısız yakıt kullanıldığında doğan güç kaybı, V/Max Diesel kullanıldığında %100’e varan oranda geri kazanılır.

V/Max ne demek?

Motorunuzun verimini maksimize eden, motordan tam randıman almanızı sağlayan yakıtlardır.

V/Pro ne demek?

Profesyoneller için verim anlamını taşımaktadır.

V/Pro Diesel hangi araçlar için uygun?

V/Pro Diesel hem binek araçlar, hem de hafif ve ağır ticari araçlar için uygundur.

Ürün kalitesini nasıl güvence altına alıyorsunuz?

 • Tüm yakıtlarımız TS EN, EPDK tarafından belirlenen teknik özellikler ve kriterlere ve Tüpraş şartname değerlerine uygundur.

 • Terminallerde satışı yapılan ürünlerimiz bağımsız akredite laboratuvarlarda çift test ile test edilip TS EN standartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra satışı yapılmaktadır.

 • İstasyonlara satışı yapılan ürünlerimiz belirli periyotlarda ekiplerimiz tarafından numune alınarak bağımsız akredite laboratuvarlarda kontrol edilmektedir.

 • Ayrıca istasyonlarımızdaki tanklar otomasyon sistemi ile anlık kontrol edilmektedir.

 • Active-3 teknolojili yakıtlarımız  uluslararası bağımsız laboratuvar olan İntertek tarafından test edilmiş ve İTÜ tarafından onaylanmıştır

Active-3 teknolojili yeni yakıtlarınız her araç için uygun mudur? Motor tiplerinin önemi var mı?

Petrol Ofisi düzenli olarak Türkiye araç parkı motor dağılımını kontrol ederek, bu pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için ürünlerini geliştirmektedir. Yakıtlarımızı aracınızın veya motorunuzun tipi ne olursa olsun güven içinde kullanabilirsiniz.

Yeni ürünü kullanıyorum ama içindeki katkı maddeleri aracın diğer aksamlarına zarar verir mi?

Active-3 teknolojili yakıtlarımız tüm motor aksamını koruyacak şekilde geliştirilmiştir. Yakıtlarımız motorunuzu temizler, ilk depodan itibaren motorunuzu korur, düzenli kullanımda motorunuzda yeni kurum oluşumunu engeller ve tasarruf sağlar.

Active-3 teknolojili bağımsız laboratuvarlarda test edilmiş ve İTÜ tarafından onaylanmıştır

Yeni yakıt köpüklenmeyi önler mi? Bunun ne gibi faydası var?

Active-3 teknolojili yakıtlarımızın içerisinde köpüklenmeyi önleyici katık mevcuttur. Böylece istasyonlardan aracınıza daha kısa sürede yakıt dolumu yapılmasını sağlar.

Yakıtın kış aylarında donma olasılığı nedir?

Türkiye’de piyasayada satışı yapılan dizel kış mevsiminde azami -15°C’dir.

Sizin katığınızı ayrıca satın alıp, depoma koyabilir miyim?

Hayır. İstasyonda satışı yapılan ürünlerimizin tamamı katkılıdır. Active-3 teknolojisi için geliştirilmiş formülü herhangi bir paketli katkıdan alma şansınız yoktur.

Bu ürün ekonomik midir?

Evet, hem de her acıdan: tasarruf ile yakıt ekonomisi sağlarken, motorunuzu kurumlardan temizleyip, yeni kurum oluşumunu engelleyerek, motorunuzu korur ve tam randımanla çalışmasını sağlar. Bu sayede aracınızın bakım masrafları da azalır.

Sürüş şekli, hava ve yol durumunu göre ürünün performansı değişir mi ?

Ürünün değil ancak aracın performansı yukarıda bahsi gecen koşullara göre değişmektedir. Active 3 teknolojili yakıtlarımız zaten bu zorlu koşullara göre geliştirilmiştir. Yapılan gerçek yol testi de bunun en güzel kanıtıdır.

Yeni ürünü kullanıyorum ama performansı arttırmak için ekstra bir katkı daha kullanmam gerekir mi? Kullanırsam ne olur?

Petrol Ofisi olarak ürünlerimizin içerisinde ihtiyacınız olan tüm katkı mevcuttur. İlave katılacak ürünler Petrol Ofisi ürünlerinden alacağınız performansı etkileyebilir. Petrol Ofisi tüm ürünleri için kalite garantisi sunmaktadır, ilave katkılar bu garantinin kaybedilmesine neden olabilir. Petrol Ofisi ürünlerinden maksimum fayda ve performans sağlayabilmek için yakıtlarımız ile Maxima ve Maximus motor yağlarımızı kullanmanızı öneririz.

V/Max yakıtlarınızın zaten %4 tasarruf etkisi yok muydu, neden ürünü yenileme gereği duydunuz?

Active-3 teknolojili V/Max yakıtlarımız %4’e varan yakıt tasarrufunun yanında motor aksamlarınızı %100’e kadar temizler ve ilk depodan itibaren korumaya başlar. Böylece aracınızın bakım masraflarını azaltır.

Active-3 ürününüzü aldım ama daha sonra eski üründen alabilir miyim? Diğer yakıta geçişte bir problem yaşar mıyım? Depoda herhangi bir temizlik yapılması gerekir mi?

Tüm istasyonlarımızda sadece yeni Active-3 teknolojili yakıtlarımız satılmaktadır. Yakıt geçişlerinde herhangi bir problem yaşamanız söz konusu değildir.

Çevreye karşı koruma sağlar mı?

Ürünümüz emisyonları azaltarak doğanın korunmasına katkıda bulunmaktadır, bunun sonucunda da yakıt ekonomisi sağlanmaktadır.

V/Pro ile V/Max arasında neden fiyat farkı var?

V/Max Diesel %4’e varan yakıt ekonomisi ve tek depoda temizlik sağlarken, V/Pro Diesel’de bu tasarruf biraz daha azdır ve motor temizliği daha uzun sürede gerçekleşir. Fiyat farkı buradan kaynaklanmaktadır.

AutoMatic müşterisiyim, artık bundan sonra bu ürünü mu kullanacağım? Ürün tanımlamaları nasıl yapılacak?

Sizin yakıtınız plakanıza tanımlı bundan dolayı otomasyon sistemi sayesinde aracınıza doğru yakıt tipi konulacaktır. Artık tüm istasyonlarımız tüm araçlara, yeni Active-3 teknolojili yakıtlarımızı satmaktadır.