Carius EP 146

Carius EP 146

Carius EP 146

Lityum kompleks yapıdaki kalınlaştırıcılara özel katıklar ilave edilerek suyla yıkanmaya ve sıcaklığa dayanımı artırılmış, darbeli yüklere karşı mukavemeti geliştirilmiş, EP katıkları içeren formülasyona sahip grestir.

Kullanıldığı Yerler

Carius EP 146, demir-çelik endüstrisindeki düşük devirli hadde yataklarında ve 150-190 °C arasında çalışan kontinü döküm hatlarında kullanılabilir. Merkezi sistemlerde rahatlıkla basılabilir. Baz yağ viskozitesi ISO VG 460 olup, NLGI 1,5’tur. Carius EP 220, suyun, yüksek ve darbeli yüklerin bulunduğu orta devirli rulmanların yağlanmasında kullanılır. Demir-çelik, çimento, otomotiv gibi sektörler başta olmak üzere geniş kullanım alanı vardır. Baz yağ viskozitesi ISO VG 220 olup, NLGI 2’dir. Carius EP 320, özellikle madencilik sektöründe kullanılır. İçerdiği molibden disülfit sayesinde katı yağlayıcı görevi göstererek titreşim anında metalin metale temasını önler. Baz yağ viskozitesi ISO VG 320 olup, NLGI 2’dir. 175 °C'ye kadar kullanılabilir.

Özellikleri ve Faydaları

• Üstün aşırı basınç özellikleri ile darbeli yüklerde çalışma imkânı sağlar. • Gres tüketimini azaltır, işletme maliyetlerini düşürür. • Rulman yorulmasını ve aşınmasını azaltarak ömrünü uzatır. • Bakım giderlerini düşürür, arızaları azaltarak üretim veriminin artmasını sağlar. • Merkezi sistemlerde ve soğukta rahatlıkla basılabilir. • Ürün çeşitliliğini azaltarak satın alma giderlerinden tasarruf sağlar. • Pasa ve korozyona karşı yüksek koruma özellikleri asidik ortamlarda güvenle çalışma imkanı sağlar. (Kâğıt, kimyasal, gübre, rafineri, denizcilik gibi.) • Sulu ortamlarda rulman ömürlerini uzatır.

Karşıladığı Şartnameler ve Onaylar

DIN 51825-KP 1 (1,5) P-20 (Carius EP 146), DIN 51825-KP 2 P-20 (Carius EP 220) DIN 51825- KPF 2 P-20 (Carius EP 320)

İletişim Formu

Teşekkürler

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.En kısa sürede verdiğiniz mail adresi veya telefonunuz aracılığı ile dönüş yapılacaktır.

Hata oluştu!

İletişim formunu gönderirken bir hata ile karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Daha Fazla Bilgi ve Teknik Destek