SIKÇA SORULAN SORULAR

Yakıt Emniyet Sistemi (YES) nedir?

Petrol Ofisi LPG ürün kalitesi ve eksik ürün müşteri memnuniyeti için oluşturulan Türkiye’de ilk ve tek olan “Yakıt Emniyet Sistemi” nin kısaltılmış halidir. Bu sistem ile Ürün kalitesi veya Eksik dolum şikayetlerinizin denetlemesi İTÜ onaylı ITS Calebb Brett ve TUV Austria Turk kuruluşları tarafından denetlenir ve size raporlanır. Sonuçlara Petrol Ofisi müdahale etme yetkisi yoktur ve edemez. Hatamız var ise tüm masraflarınız Petrol Ofisi tarafından karşılanır.

LPG’yi göremiyorum, size nasıl güveneceğim?

Petrol Ofisi tüm LPG analiz ve LPG pompa kalibrasyon denetlemeleri İTÜ onaylı bağımsız akredite kuruluşları olan ITS Calebb Brett ve TUV Austria TURK yapmaktadır. Müşteri şikayetinin değerlendirilmesinde ve sonuçlanmasında ilgili bağımsız kuruluşların devrede olduğunu görecektir.

Şikâyetime konu olan istasyondan numune alındığını ve pompa ölçümü yapıldığını nereden bileceğim?

Bağımsız Akredite kuruluşlar denetleme süreçlerinde sizlerle online ve şeffaf iletişim sağlayacaklar. İstasyona ne zaman varıldı, numune alındı mı?, numune laboratuvara gitti mi vs gibi tüm süreçlerde sizi fotoğraflarla bilgilendirecekler.

Bağımsız akredite kuruluş ne demektir?

Tüm dünyada ve Türkiye’de denetim yapma ve sertifikalandırma yetkisi verilen tamamen bağımsız uluslararası kuruluşlardır. Varlıklarının tek sebebi işlerinin uzmanı olmaları ve raporlamalarında herhangibir etki altında kalmamaları.

https://www.tuv.at/tr/home/
https://www.intertekturkey.com/

Yakıt Emniyet Sistemi’nden faydalanmak için Petrol Ofisi’ne ya da proje partnerlerine (Intertek, TÜV Austria ve TSE belgeli yetkili dönüşüm servisleri) ödeme yapacak mıyım?

Hayır, herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Sizin memnuniyetiniz bizim için yeterli.

Yakıt Emniyet Sistemi kapsamında yapmış olduğum bildirimlere ne kadar sürede geri dönüş yapılacaktır?

Ortalama 72 saat içinde TUV Austria ve ITS Calebb Brett sizlerle denetim sonuçlarını paylaşacaklardır.

Eğer bağımsız kuruluş tarafından verilen rapor sonucunda Petrol Ofisi hatalı bulunur ise, aracımdaki LPG kaynaklı zarar ne kadar sürede karşılanacak?

Rapor sonucu yayınlanır yayınlanmaz en geç 7 gün içinde zararınız karşılanacaktır.

Yapmış olduğum bildirimin YES sürecinde değerlendirilmesi için ne yapmam gerekiyor?

Son 6 ayda en az 200 LT ve son 1 haftada en az 10LT Pogaz almış olmanız yeterli.

Yakıt Emniyet Sistemi’nden faydalanmak için altı ay içerisinde 200 lt otogaz aldığımı size nasıl belgeleyeceğim?

Petrol Ofisi istasyonları otomasyon ile 7/24 izlenmektedir. Plakanızdan aracınızın geçmiş dönem alımlarını rahatlıkla görebiliyoruz.

Yakıt Emniyet Sistemi neden sadece PO/Gaz’da ?

Petrol Ofisi terminalden pompaya olan tüm süreçlerde size sunmuş olduğu ürünün analizlerini, filtrelemelerini ve tüm süreçlerini izleyebilen tam otomasyon kabiliyetlerine sahiptir. Ürünümüze, teknik altyapımıza ve verdiğimiz hizmete güveniyoruz.

Tüm Petrol Ofisi istasyonlarından LPG alımlarında YES uygulaması var mı ?

PO/Gaz satışı yapılan tüm istasyonlarımız YES projesine dahildir.

İstasyonlarınızı nasıl kontrol ediyorsunuz?

Sadece istasyonlarımızı değil yanı sıra tesislerimiz ve tankerlerimiz de 7/24 tam otomasyon sistemi ile izlenmekte ve alarm sistemleri ile sizlere en iyi ürünüz eksiksiz vermek için hep takipteyiz.

İTÜ neyi onaylamaktadır?

İTÜ Petrol Ofisi’nin ürün kalitesine yönelik süreçlerinin doğruluğunu ve sistematiğini onaylamaktadır.