Her koşulda tam koruma sunan Maxima motor yağları Adaptech teknolojisi ile yenilendi!

Türkiye ve yakın coğrafyanın alanında gelişmiş ve en büyük madeni yağ teknoloji merkezi olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) teknoloji iş ortakları ile birlikte geliştirilen Adaptech teknolojisi ile yenilen Maxima motor yağları, her türlü yol ve iklim koşuluna, farklı sürüş stillerine adapte olması ile dikkat çekiyor. Maxima, formülünün yanı sıra ambalajı ile de yenilendi. Petrol Ofisi tarafından özel olarak geliştirilen yeni Maxima ambalajı, iyileştirilmiş bir kullanım deneyimi sunarken ambalajda çevreye duyarlı malzemeler ve sahteciliğe karşı hologram kullanıldı.

Türkiye madeni yağ pazarının 13 yıldır geleneksel lideri olan Petrol Ofisi Grubu, her koşulda tam koruma sunan Maxima motor yağlarını, ülkemizin en büyük madeni yağ teknoloji merkezi olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) teknoloji iş ortakları ile birlikte geliştirdiği Adaptech teknolojisi ile yenilerken kullanıcı dostu yeni ambalajıyla pazara sundu.

Diğer yandan motor aşınmalarının çoğu, motorun ilk çalıştırılmasıyla optimum sıcaklığa gelene kadarki süreçte gerçekleşiyor. Yoğun trafik nedeniyle sürekli dur-kalk yapmak durumunda kalındığında start-stop sisteminin sürekli devreye girmesi gibi koşullar, motorun çalışma sıcaklığının stabil kalmasını zorlaştırıyor. Ancak Adaptech teknolojisine sahip Maxima motor yağları, proaktif molekülleri sayesinde her durumda sürekli ve hızlı yağlama sağlayarak her türlü çalışma koşulunda tam koruma sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Adaptech teknolojisi ile yenilen Maxima motor yağları, içeriğindeki temizleyici bileşenler sayesinde motoru temiz tutarken kir çözücü proaktif moleküllerle yağlanmanın kesintisiz devam etmesini sağlıyor. Ayrıca antioksidan bileşenler, oksidasyona karşı kalkan oluşturarak yağın ömrünü de uzatıyor. Böylelikle sürücüler her türlü yol şartında yolculuklarına güvenle devam edebiliyor. Bunun yanı sıra ani hızlanma ve yavaşlamalarda koruyucu yağ filmi etkisi de sunan bu yağlar; soğuk-sıcak, yüksek yük ve devir gibi değişen koşullarda optimum yağ sıcaklığı sağlayarak motorun ömrünü uzatıyor.

Maxima yeni ambalajıyla sürdürülebilir üretim ve tüketime katkı sunuyor

Yeni ambalajıyla 8. İstanbul Karbon Zirvesi’nde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görülen Maxima, Petrol Ofisi’nin uzman endüstriyel tasarım ekibi tarafından özel olarak geliştirilmiş olup, daha da iyileştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor. Dikdörtgen içine sığdırılarak tasarlanmış bu güçlü ve şık ambalaj, her açıdan birçok avantaj yaratıyor. Köşeli formuyla koli içerisindeki ezilmelere karşı dayanıklılık sağlanırken ergonomik 2 kulplu tasarımı sayesinde kullanım da oldukça kolaylaşıyor. Yeni boyutu nedeniyle daha verimli depolama ve saklama imkânı sunan ambalaj, çevreye duyarlı ve yüzde 25 geri dönüşüme elverişli malzemelerden üretildi. Daha büyük ve sadeleştirilmiş etiket alanı ile modern ve kolay anlaşılır etiket tasarımına da sahip olan ambalajın üzerindeki etiketlerde sahteciliğe karşı orijinalliğini kanıtlayan hologram özelliği de bulunuyor. Ayrıca palet üzerinde daha statik ve verimli yerleşim ile Maxima motor yağları artık çok daha güvenli bir şekilde taşınabiliyor.

“Adaptech teknolojisi sayesinde Maxima, her koşula yüzde 100 adapte olur”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Madeni yağda Türkiye’nin bir numarası olarak, kullanıcılarımızın değişen ihtiyaç ve beklentilerini anlayıp onlara en doğru çözümleri sunmak, sürekli gelişim odağımızdaki en önemli görevimiz. 80 yılı aşkın tecrübemiz ile hem Türkiye’de hem de 30’dan fazla ülkede Maxima binek araç motor yağı markamız ile binek sürücülerin araçlarının motorlarını en iyi şekilde korumaları ve araçlarından yüksek performans almaları için çalışıyoruz. Bu amaçla Türkiye’nin en büyük madeni yağ teknoloji merkezi olan POTEM’de teknoloji iş ortaklarımız ile birlikte hiç durmadan ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Burada geliştirdiğimiz Adaptech teknolojisi, ismini adaptasyon özelliğinden alır. Adaptech teknolojisi sayesinde Maxima motor yağları, her türlü yol ve iklim koşuluna, farklı sürüş stillerine yüzde 100 adapte olur. Tüm koşullarda motoru korur. Laboratuvar çalışmalarımız sonunda, tüm şartlara uyum sağlayan Adaptech motor yağı teknolojisi ile yenilenen Petrol Ofisi Maxima’yı kullanıcı dostu yeni ambalajında sunmaktan da gurur duyuyoruz.” dedi.

Maxima CX Plus ailesi testlere göre şu avantajları da sağlıyor:

  • SEQ IIIH test limitlerine göre yüzde 90’a kadar daha iyi oksidasyon direnci.
  • OM646LA test limitlerine göre yüzde 70 daha az aşınma.
  • SEQ IX test limitlerine göre yüzde 40 erken ateşlemeyi azaltma.
  • SEQ IIIH test limitlerine göre yüzde 25 daha iyi piston temizliği.