Fuels Price ArchiveFiyatları Dışa Aktar

Geçmiş Akaryakıt Fiyatları

Geçmiş dönem akaryakıt fiyatlarıni il il, ilçe ilçe incelemek, güncel fiyatlar ile karşılaştırmak için arşiv sayfamızdan yararlanabilirsiniz! Ocak 2011 tarihine kadar gidebileceğiniz tarihler ile geçmiş yıllar akaryakıt fiyatlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Üstelik spesifik lokasyonlar özelinde arama yaparak bölge bazında da eski fiyatları inceleyebilirsiniz. Eski fiyatları incelerken ister KDV'li ister KDV'siz olanları listeleyebilir, daha derinlemesine incelemelerde bulunabilirsiniz.

Geçmiş Akaryakıt Fiyatlarına Nasıl Bakılır?

Geçmiş tarihli akaryakıt fiyatları listesine ulaşmak için öncelikle il seçimi yapabilirsiniz. Açılır listede İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Rize, Yalova gibi tüm şehirleri görebilirsiniz. İl seçiminin ardından ise diğer listeden şehrinizdeki ilçeyi seçebilirsiniz. Akaryakıt fiyatları genel olarak bölge bölge değişkenlik gösterdiği için il ve ilçe alanlarını doldurmanız zorunludur. Ardından ise yıl, ay ve günleri seçebileceğiniz şekilde tarih aralıklarını belirleyebilirsiniz. Buna göre örneğin, 1.11.2018 - 4.11.2018 tarihleri arasında İstanbul Beşiktaş'ta V/Max Kurşunsuz 95'in KDV'siz fiyatı 5.76 TL/LT'dir. Aynı tarih aralığında Ankara'nın Çankaya ilçesinde ise V/Max Kurşunsuz 95'in fiyatı KDV'siz olarak 5.82 TL/LT'dir. Böylelikle 2012 yılında mazot ne kadardı ve benzeri tüm sorularınızın yanıtlarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. İl, ilçe ve tarihleri seçtikten sonra "Göster" butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan listeden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Fiyatlara KDV'yi eklemek isterseniz, "KDV dahil fiyatlar gösterilsin." seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Böylelikle yıllara göre benzin fiyatları, dizel fiyatları, LPG fiyatlarını KDV dahil olarak görüntüleyebilirsiniz.

Eski Akaryakıt Fiyatları Tablosunda Neler Var?

İşlemlerinizi tamamladıktan sonra açılan listede ise karşınıza 6 farklı yakıt türünün fiyatları çıkıyor. Bunlar V/Max Kurşunsuz 95, V/Pro Diesel, V/Max Diesel, gazyağı, kalorifer yakıtı ve %1 kükürtlü Fuel Oil olarak sıralanıyor. Seçtiğiniz tarih aralığındaki her gün özelinde akaryakıt ürünlerinin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Örneğin, 1.11.2018 - 4.11.2018 tarihlerini seçtiğinizde bu 4 gündeki eski benzin fiyatları, dizel fiyatları ve LPG fiyatlarını listeleyebilirsiniz. Bunlardan V/Max Kurşunsuz 95, motoru %75’e kadar temizleyen kurşunsuz benzin ürünüyken V/Max Diesel ise tek depoda %100'e kadar temizlik sağlayan dizel yakıtlardır. Kükürtlü Fuel Oil ise daha az akışkanlığa sahip, koyu bir yakıttır ve elektrik, ısı ya da buhar sistemlerinde kullanılabilir. Eski akaryakıt fiyatlarını incelerken KDV dahil fiyat seçeneğini etkinleştirmediyseniz fiyatların yanında "+KDV" ibaresini de görebilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz KDV dahil fiyatları da açabilirsiniz. Özellikle güncel akaryakıt fiyatları ile eski fiyatları karşılaştırırken de KDV'li ya da tercihe göre KDV'siz seçenekleri listeleyebilirsiniz.

2011'de Benzin Ne Kadar?

Geçmiş akaryakıt fiyatları il il değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle 2011'deki benzin fiyatları da şehirlere, ilçelere, aylara göre farklıdır. Örneğin, 1 Kasım 2011 tarihinde İstanbul'daki KDV dahil V/Max Kurşunsuz 95 fiyatları belli başlı ilçelere göre şu şekildedir:

 • Avcılar: 4.27 TL/LT
 • Bakırköy: 4.27 TL/LT
 • Adalar: 4.26 TL/LT
 • Büyükçekmece: 4.27 TL/LT
 • Silivri: 4.27 TL/LT
 • Kadıköy: 4.27 TL/LT

2013'te Mazot Fiyatı Ne Kadardı?

2013 mazot fiyatları da tüm akaryakıtlar gibi şehirlere göre farklılık gösteriyor. Örneğin, 10, 11, 12, 13, 14 Ağustos 2013 tarihlerinde Ankara'daki KDV dahil V/Pro Diesel fiyatları şöyledir:

 • 10 Ağustos 2013: 4.27 TL/LT
 • 11 Ağustos 2013: 4.27 TL/LT
 • 12 Ağustos 2013: 4.27 TL/LT
 • 13 Ağustos 2013: 4.27 TL/LT
 • 14 Ağustos 2013: 4.27 TL/LT

Fiyatlar günlere göre de değişebiliyor. Örneğin, Ankara bazında 30 Ağustos 2013 tarihine bakıldığında ise KDV dahil V/Pro Diesel fiyatı 4.52 TL/LT'dir. Arşiv fiyatları tablosunu oluşturarak siz de 2012'de mazotun litresi kaç para gibi sorguların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Akaryakıt Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Geçmiş akaryakıt fiyatları ile güncel fiyatları karşılaştırırken fiyat farklılığını etkileyen kriterler de öne çıkıyor. Sık sık değişebilen akaryakıt fiyatları; rafineriye, akaryakıt depo satış fiyatına, pompa satış fiyatına göre değişkenlik gösterebiliyor. Buna göre akaryakıt ilk olarak rafineriye geliyor ve bu aşamada ÖTV ile EPDK payı ekleniyor. Ardından rafineriden çıkan yakıt ise distribütör marka tarafından alınıyor ve markalar kâr marjı, servis ücreti eklemeleri ile yeni bir fiyat oluşturuyor. Son olarak depo satış fiyatına bayi masrafları, nakliye ücreti eklendiğinde tavsiye edilen pompa fiyatı meydana geliyor. Akaryakıt fiyatlarının bölge bölge değişmesinin sebebi de bu aşamadaki taşıma masraflarıdır. Dilerseniz, Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.