Petrol Ofisi’ndeki fırsatları keşfetmek mi istiyorsunuz? Merak ettiğiniz bir şey mi var? Sıkça Sorulan Sorular’a tıklayın, aklınızda soru işareti bırakmayın!

Positive Card nedir?

Positive Card, Petrol Ofisi istasyonlarından akaryakıt ve PO/gaz alımlarında puan kazandıran, kazandırdığı puanlarla hediye akaryakıt ve PO/gaz alınabilen ve Türkiye’nin önde gelen anlaşmalı bankalarının kredi kartlarına eşleştirilerek “Öde Geç”sistemi ile araçtan inmeden ödeme yapılmasını sağlayan bir sadakat kartıdır.

Positive Card Programı tüm istasyonlarda geçerli midir?

Positive Card Programı, Positive Card amblemi olan yaklaşık 1500 istasyonda geçerlidir.

Positive Card’a sahip olmak için ne yapmam gerekiyor?

Positive Card’ı Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarından ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Positive Card’ınızı teslim aldığınız anda kartınızı aktif hale getirerek puan kazanmaya başlamak için AKTIF yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card üzerinde yer alan 16 haneli kart numarasını, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj (SMS) olarak göndermeniz gerekmektedir.

Puan nasıl kazanılmaktadır?

Positive Card ile yapılacak Akaryakıt ve PO/gaz alımları karşılığında puan kazanılmaktadır.

Puan nasıl kazanılmaktadır?

Kazandığım Positive puanları nasıl kullanabilirim ?

Kazandığınız Positive puanları 1TL ve katları olarak market POS’larımızda akaryakıt veya otogaz alırken kullanabilirsiniz.

Puan kazanmaya ne zaman başlanır?

Puan kazanmak için Petrol Ofisi istasyonlarından temin ettiğiniz Positive Card başvuru formunu eksiksiz doldurarak teslim etmeniz ve 7627’ye SMS atarak kartınızın aktivasyonunuzu yapmanız gerekmektedir.

Puanlarımı kartım olmadan kullanabilir miyim?

0 (555) 675 55 55 numaralı Çağrı merkezimizi arayıp cep telefonunuz ile eşleştirilmiş Positive Card’ınızın kartsız İşlem özelliğini açtırmanız yeterlidir.

Puanlarımı ne zamana kadar kullanabilirim?

Kampanyalarda kazanılan Positive Puanların farklı son kullanım tarihleri olabilir. Bir yıl içerisinde kazanılan Positive Puanlar takip eden yılın 31 Mart’ına kadar kullanılabilir, o tarihte kullanılmamış olan puanlar silinmektedir.

SMS ile aktivasyon nedir?

Positive Card'ınızı teslim aldığınız anda puan kazanmaya başlayabilmeniz için 7627'ye sms göndererek kartınızı aktifleştirmeniz demektir.

AKTIF yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card üzerinde yer alan 16 haneli kart numarasını, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627'ye SMS olarak gönderin.

Örneğin kart numarası 7000-1900-7000-1900 olan Mehmet Yılmaz adlı bir müşterinin atacağı SMS metni "Aktif 7000190070001900 Mehmet Yılmaz" şeklinde olacaktır.

Müşteri tarafından aktivasyon SMS'i 7627'ye gönderildikten sonra sistem tarafından müşteriye kart şifresinin yazdığı 4 haneli bir şifre gönderilecektir.

Sistem tarafından müşteriye gönderilecek SMS metni: "Aktivasyonunuz başarı ile gerçekleşmiştir. Kart şifreniz xxxx'tir. Positive Card Başvuru Formu'nu doldurmayı unutmayın!" şeklinde olacaktır.

Kart şifrenizi, puan kullanımı, hediye çeki teslim işlemlerinde ve web sitemizde online işlem yaparken kullanacaksınız.

Positive Card’ımı aktifleştirmezsem puan kazanamaz mıyım?

7627’ye bilgilerinizi SMS göndererek kartınızı aktif etmezseniz puan kazanamazsınız. Ayrıca Positive Card’a bağlı gerçekleştirilen kampanyalardan yararlanamazsınız.

Kazanılan puanlar hakkında nasıl bilgi alınabilmektedir?

Petrol Ofisi istasyonlarındaki POS terminaller üzerinden, Internet üzerinden veya Çağrı Merkezi ( 0800 2110229 veya 0555 6755555 ) aranarak işlem sonrası ve toplam kazanılan puanlara ilişkin bilgi edinilebilmektedir.

Positive Card'a kimler başvurabilir?

Positive Card'a 18 yaşını aşmış herkes başvurabilir.

Positive Card edinebilmek için herhangi bir ücret ödenmesi gerekir mi?

Positive Card edinilebilmesi için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur.

PO Danışma Hattı'na nasıl ulaşabilirim?

Petrol Ofisi Müşteri Hizmetleri Ücretsiz Danışma Hattı'na 0 800 211 02 29 veya 0 555 675 55 55 no’lu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Automatic müşterileri Positive Card edinebilirler mi?

Automatic müşterileri program kapsamı dışındadırlar.

Positive Card'ım kaybolursa ya da çalınırsa ne yapmam gerekiyor?

Petrol Ofisi Ücretsiz Danışma Hattı'nı (0 800 211 02 29 veya 0 555 675 55 55) arayarak Positive Card'ın inaktif yaptırılması gerekmektedir. Programa dahil bir Petrol Ofisi akaryakıt istasyonundan yeni Positive Card'ınızı alıp kartınızı aktive ettikten sonra eski kartınızdaki puanları yeni kartınıza aktarmanız gerekir.

Positive Card'ı yanında olmayan bir müşteri istasyonda puan kazanabilir mi?

Hayır. Puan kazanımı için Positive Card’ın ibraz edilmesi gerekmektedir.

Positive Card'da şifre uygulaması var mıdır?

Müşterinin kampanyalardan yararlanması için Positive Card şifresi olmalıdır. Positive Card şifresi, müşterinin kartını aktifleştirmek için AKTIF, Positive Card üzerinde yer alan 16 haneli kart numarası, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 7627’ye SMS gönderdikten sonra cep telefonuna gelen şifredir.

Positive Card sahipleri topladıkları puanlar ile neler yapabilir?

Positive Card sahipleri, biriktirdikleri puanlar ile hediye akaryakıt ve PO/gaz alabilirler.

Hediye Yakıt nasıl alınır ?

Petrol Ofisi istasyonlarındaki POS terminaller üzerinden alınabilir.

Positive Card'ımı kredi kartı olarak da kullanabilir miyim?

Positive Card, bir ödeme kartı değildir. Ödeme türünüz peşin yada kredi kartı olsun, size puan kazandıran sadakat kartıdır.

"Öde Geç" nasıl olmaktadır?

Petrol Ofisi istasyonlarında müşterimizin Positive Card’ı Akaryakıt Satış Görevlisi tarafından pompadaki okuyucuya okutulmakta ve ödeme daha önce Positive Card ile eşleştirilen anlaşmalı banka kredi kartından anında gerçekleşmektedir.

Positive Card ile banka kredi kartı nasıl eşleştiriliyor?

Positive Card ile kredi kartları, İşbankası POS cihazlarının banka menüsü üzerinden veya petrolofisi.com.tr üzerinden Eşleştirme işleminin bir defaya mahsus yapılması yeterlidir.

Eşleştirme için tıklayınız.

Positive Card en son eşleşen kartla mı çalışıyor?

Positive Card en son eşlenen kredi kartına bağlıdır.

Eşleşmiş Positive Card sahipleri yapılan harcamaları ne şekilde takip edebilecekler?

Otomatik olarak her akaryakıt alışverişinde harcaması ile ilgili bilgi SMS yoluyla müşteriye bildirilecektir. Ayrıca yapılan işlem ile ilgi detaylar eşleştirilen kredi kartının aylık ekstresinden takip edilebilir.

Kredi kartının Positive Card’la eşleştirilmesi mecburi midir?

Hayır. Kredi kartı ile eşleştirme isteğe bağlıdır.

Positive Card güvenli midir?

Positive Card RFID (Radyo Frekanslı Tanımlama) Dokunmasız özelliğine sahip olup, kopyalanamaz. Positive Card ile ödeme yapıldığında müşterinin cep telefonuna SMS gelmektedir.

Hemen İndirin

QR Code
App Store Google Play Store