Sıkça Sorulan Sorular

İstasyonda plakamı doğrulayamadım, ne yapmalıyım ?

0 (555) 675 55 55 Numaralı Çağrı Merkezimizden 7/24 yardım alabilirsiniz.

2 aracım var, ikisiyle de Positive Puan kazanıp kampanyalardan faydalanabilir miyim ?

Petrol Ofisi mobil uygulamasında menüde yer alan profil bilgilerinizde 2 aracınızı da kaydedebilir, tüm alımlarınızda puanlar kazanarak kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz .

Mobil uygulamaya plakamı kaydettim ancak son alışverişimde puan kazanamadım, neden?

Petrol Ofisi Mobil uygulmasına Plakanızı kaydettikten sonra istasyonlarımızdaki marketlerimizde yer alan sadakat POS cihazlarında bir defaya mahsus plakanızı doğrulamanız gerekmektedir. Eğer bunu yaptığınız halde puan kazanamadıysanız, alışverişinizi Positive Card üyesi istasyonda gerçekleştirmemiş olabilirsiniz. bu nedenlerden biri değilse Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçerek işleminizle ilgili gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz.

2 Positive Cardım var, mobil uygulamaya ikisini de kaydedebilir miyim ?

Petrol Ofisi mobil uygulamasına aynı anda 2 Positive Card'ınızı kaydedebilir, bu kartlarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri ve toplam puan bakiyenizi uygulamamızdaki Hesabım sekmesi altından takip edebilirsiniz.

ÖDE-GEÇ nedir?

ÖDE-GEÇ, müşterilerimizin Positive Card’larını istedikleri bankanın internet işlemlerine açık kredi kartını eşleştirerek, araçtan inmeden akaryakıt almalarını sağlayan hizmetimizdir. 1000'i aşkın ÖDE-GEÇ istasyonunda güvenli bir şekilde aracınızdan inmeden yakıt almanızı sağlar. Kredi kartı bilgileriniz tamamen güvenli bir ortamda şifreli olarak Petrol Ofisi'nin ulaşamayacağı şekilde saklanmaktadır.

Mobil ÖDE-GEÇ nedir?

Mobil Öde-Geç anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız LPG, benzin ve dizel yakıt alımlarınızda aracınızdan inmeden ödemenizi yapabileceğiniz; hayatınıza hız ve kolaylık katabileceğiniz bir hizmettir.

Kredi kartımı mobil uygulamaya kaydetmek güvenli midir?

ÖDE-GEÇ ya da MOBİL ÖDE-GEÇ işlemlerinde kullanmak üzere kredi kartlarınızı kaydetmeniz son derece güvenlidir. Mobil uygulamamız üzerinden kredi kartınızı kaydedebilmek için Payten firması tarafından sağlanmış arayüze yönlendirilecek 3D Secure işlemi ile kartınızı kaydedersiniz ve kart bilgileriniz Global PCI DSS standartlarına uygun bir şekilde şifrelenerek kaydedilir. Petrol Ofisi çalışanları ya da bayileri hiçbir şekilde kart bilgilerinize erişemezler. MOBİL ÖDE-GEÇ işlemleri %100 3D Secure şifreniz ile gerçekleşir, bankanız tarafından telefonunuza gönderilen bu şifreyi girmeden mobil ödeme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

İstasyonda nasıl mobil ödeme yapacağım?

Petrol Ofisi mobil uygulamasına mobil ödeme yapmak istediğiniz plakanızı ve internet işlemlerine açık kredi kartınızı kaydettikten sonra Türkiye genelinde yaygın 1000'i aşkın ÖDE-GEÇ üyesi Petrol Ofisi istasyonlarına gelerek yakıt almak istediğinizi satış görevlisi arkadaşlarımıza söylemeniz yeterlidir. Mobil ödeme işlemi için mobil uygulamanızdan bir onay uyarısı gelecektir. Eğer plakanız pompaya girildiği halde uyarı gelmezse, mobil uygulamamızda yer alan mobil öde-geç sekmesindeki bekleyen işlemleri sorgula butonuna basarak işlem sorgulayabilir ve onay verebilirsiniz. onayınızın ardından, açılacak güvenli ödeme sayfasına, kredi kartı bankanızın ileteceği 3D secure şifresini girmeniz yeterlidir. bundan sonra kartınızda limit olması durumunda yakıt dolum işlemi başlayacak ve tamamlandığında da aldığınız yakıt tutarı kredi kartınıza otomatik olarak yansıyacaktır

Referans kodu nedir?

Referans kodu Petrol Ofisi'nin Türkiye'nin değerli markaları ile yaptığı işbirliklerinde müşterilerine ilettiği, onlara özel avantaj ve kampanyalar sunan bir tekil kod girme alanıdır. Bu alana giriş yaptıktan sonra dahil olacağınız kampanyaları ana sayfamızda görüntüleyebilirsiniz.

Plakasını kaydettiğim aracımı sattım ne yapmalıyım?

Petrol Ofisi mobil uygulamamızdaki menüde yer alan profil sayfamızda araç bilgilerinizi ve plakanızı güncelleyebilirsiniz.

Giriş yaparken üye olmadım ama şimdi olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Ana sayfada yer alan ÜYE OL kısmına tıklayarak ad-soyad-cep telefonu-plaka ya da Positive Card bilgilerini girerek dilediğiniz zaman üye olabilirsiniz.

Mobil ödemeyi artık kullanmayacağım, nasıl iptal edebilirim?

Petrol Ofisi mobil uygulamasında yer alan ÖDE-GEÇ sekmesi altında dilediğiniz zaman kredi kartı bilgilerini silebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Petrol Ofisi Mobil Uygulamasını Hemen İndirin

QR kodu okutup, "Petrol Ofisi" uygulamasını indirerek size en yakın Petrol Ofisi istasyonuna ulaşabilirsiniz.
 
QR Code
App Store Google Play Store