ÖDE GEÇ SSS

Petrol Ofisi’ndeki fırsatları keşfetmek mi istiyorsunuz? Merak ettiğiniz bir şey mi var? Sıkça Sorulan Sorular’a tıklayın, aklınızda soru işareti bırakmayın!

ÖDEGEÇ nedir?

ÖDEGEÇ, müşterilerimizin Positive Card’larını istedikleri bankanın Visa, Master ya da Sanal Kartlarını eşleştirerek, araçtan inmeden akaryakıt almalarını sağlayan bir hizmetimiz.

ÖDEGEÇ’in avantajı ne? Neden ÖDEGEÇ kullanayım?

ÖDEGEÇ ile öncelikle çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Pompada akaryakıt dolumunuz bittiğinde ödemeniz de alınmış olur.

İşe, toplantıya ya da sabırsızlıkla beklediğiniz arkadaş buluşmalarına yetişmeye çalışırken, aracınızdan inmeden bir pit-stop hızında yolunuza devam edebilirsiniz.

Araçta çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa ödeme alanına gittiğinizde yalnız bırakmak ya da onları da yanınızda götürmek zorunda kalmazsınız.

Ödeme yaparken, hava şartlarından da etkilenmezsiniz; yağmur rüzgar ya da sıcak hava konforunuzu etkilemez.

Trafikte vakit kaybetmek istemeyenlerin başında gelen motosiklet kullanıcıları da kasklarını hatta eldivenlerini bile çıkartmadan akaryakıt ödemelerini yapabilirler.

ÖDEGEÇ nasıl çalışır?

Öncelikle istasyonlarımızdan ücretsiz olarak alabileceğiniz Petrol Ofisi Positive Card’ınız bir SMS ile aktive etmeniz gerekli.

Ardından yine istasyonlarımızda ya da petrolofisi.com.tr’de kredi kartınız ile eşleştirerek ÖDEGEÇ özellikli hale getirebilirsiniz.

ÖDEGEÇ ile ödeme yapmak istediğinizi yakıt alımından önce akaryakıt satış görevlisi arkadaşımıza söyleyerek Positive Card’ınızı veriyorsunuz.

Kartınız pompaya okutulduğunda kredi kartınızdan 300 TL’lik bir ön provizyon alınıyor ve akaryakıt alımına başlanıyor.

Benzin ya da dizel alımınız tamamlandıktan sonra kartınızdaki ön provizyon bankanız tarafından otomatik olarak iptal ediliyor ve gerçek yakıt alım tutarınız kartınızdan tahsil ediliyor.

Son olarak da size ücretsiz bir SMS ile yakıt alım bilgileriniz gönderiliyor.

Positive Card nasıl aktif hale getirilir?

Cep telefonunuzdan AKTIF yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card’ınız üzerinde yeralan 16 haneli kart numaranızı, AD ve SOYAD bilgilerinizi aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj olarak gönderdiğinizde, Positive Card’ınız aktif hale gelir.

Örnek SMS: “AKTIF 7000190370001903 MEHMET YILMAZ”

Positive Card ile kredi kartı nasıl eşleştirilir?

Petrol Ofisi mobil uygulaması Öde-Geç menüsü veya petrolofisi.com.tr Online İşlemler veya istasyonlarımızda yer alan POS cihazları üzerinden Positive Card’ınız ile kredi kartınızın eşleştirmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Eşleştirmede benden hangi bilgileri isteyecek?

Positive Card ile kredi kartınızı eşleştirdiğiniz sayfa İşbankası’nın altyapısında çalışıyor. Bu bölümdeki bilgiler Potrol Ofisi tarafından görülmez ya da saklanmaz. Sizden kart numaranız, son kullanma tarihiniz, CVC numaranız ve kart üzerindeki ad soyad bilgileriniz istenir. Cep telefonunuza 3D güvenlikli bir şifre gelir, siz şifreyi girdikten sonra eşleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Hemen İndirin

QR Code
App Store Google Play Store