ÖDE GEÇ SSS

PO’daki fırsatları keşfetmek mi istiyorsunuz? Merak ettiğiniz bir şey mi var? Sıkça Sorulan Sorular’a tıklayın, aklınızda soru işareti bırakmayın!

ÖDEGEÇ nedir?

ÖDEGEÇ, müşterilerimizin Positive Card’larını istedikleri bankanın Visa, Master ya da Sanal Kartlarını eşleştirerek, araçtan inmeden akaryakıt almalarını sağlayan bir hizmetimiz.

ÖDEGEÇ’in avantajı ne? Neden ÖDEGEÇ kullanayım?

ÖDEGEÇ ile öncelikle çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Pompada akaryakıt dolumunuz bittiğinde ödemeniz de alınmış olur.

İşe, toplantıya ya da sabırsızlıkla beklediğiniz arkadaş buluşmalarına yetişmeye çalışırken, aracınızdan inmeden bir pit-stop hızında yolunuza devam edebilirsiniz.

Araçta çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa ödeme alanına gittiğinizde yalnız bırakmak ya da onları da yanınızda götürmek zorunda kalmazsınız.

Ödeme yaparken, hava şartlarından da etkilenmezsiniz; yağmur rüzgar ya da sıcak hava konforunuzu etkilemez.

Trafikte vakit kaybetmek istemeyenlerin başında gelen motosiklet kullanıcıları da kasklarını hatta eldivenlerini bile çıkartmadan akaryakıt ödemelerini yapabilirler.

ÖDEGEÇ nasıl çalışır?

Öncelikle istasyonlarımızdan ücretsiz olarak alabileceğiniz Petrol Ofisi Positive Card’ınız bir SMS ile aktive etmeniz gerekli.

Ardından yine istasyonlarımızda ya da petrolofisi.com.tr’de kredi kartınız ile eşleştirerek ÖDEGEÇ özellikli hale getirebilirsiniz.

ÖDEGEÇ ile ödeme yapmak istediğinizi yakıt alımından önce akaryakıt satış görevlisi arkadaşımıza söyleyerek Positive Card’ınızı veriyorsunuz.

Kartınız pompaya okutulduğunda kredi kartınızdan 300 TL’lik bir ön provizyon alınıyor ve akaryakıt alımına başlanıyor.

Benzin ya da dizel alımınız tamamlandıktan sonra kartınızdaki ön provizyon bankanız tarafından otomatik olarak iptal ediliyor ve gerçek yakıt alım tutarınız kartınızdan tahsil ediliyor.

Son olarak da size ücretsiz bir SMS ile yakıt alım bilgileriniz gönderiliyor.

Positive Card nasıl aktif hale getirilir?

Cep telefonunuzdan AKTIF yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card’ınız üzerinde yeralan 16 haneli kart numaranızı, AD ve SOYAD bilgilerinizi aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj olarak gönderdiğinizde, Positive Card’ınız aktif hale gelir.

Örnek SMS: “AKTIF 7000190370001903 MEHMET YILMAZ”

Positive Card ile kredi kartı nasıl eşleştirilir?

Hem istasyonlarımızdan hem de petrolofisi.com.tr’den eşleştirme yapılabilirsiniz Marketten: Market görevlisi arkadaşımız Positive Card’ınız ile eşleştirmek istediğiniz kredi kartınızi istasyonlarımızdaki POS cihazından geçirerek işleminizi gerçekleştirebilir. İnternetten: Arzu ederseniz petrolofisi.com.tr adresinden kendiniz de eşleştirmenizi anında yapabilirsiniz.

Eşleştirmede benden hangi bilgileri isteyecek?

Positive Card ile kredi kartınızı eşleştirdiğiniz sayfa İşbankası’nın altyapısında çalışıyor. Bu bölümdeki bilgiler Potrol Ofisi tarafından görülmez ya da saklanmaz. Sizden kart numaranız, son kullanma tarihiniz, CVC numaranız ve kart üzerindeki ad soyad bilgileriniz istenir. Cep telefonunuza 3D güvenlikli bir şifre gelir, siz şifreyi girdikten sonra eşleştirme işlemi gerçekleştirilir.

ÖDEGEÇ’le işlem yapamadım, ne olmuş olabilir?

ÖDEGEÇ'le işlem yapabilmeniz için öncelikle yakıt dolumu başlamadan önce görevli personelimize ÖDEGEÇ ile ödeme yapacağınızı söyleyip Positive Card’ınızı vermelisiniz.

Positive Card’ınızı sms ile aktif hale getirmiş miydiniz?

Marketten ya da petrolofisi.com.tr’den kredi kartı ve Positive Card eşleştirmiş miydiniz?

Kredi kartınız internet alışverişlerine açık mı?

Daha önceden eşleştirme yapılmış bir banka kartınız varsa son kullanım tarihinde değişiklik olmuş muydu? (Bankalar kayıp çalıntı ya da son kullanım tarihi değişikliği sonrası müşterilerimize yeni kart gönderdiğinde, kart numarası aynı olsa dahi, o kartın tekrar Positive Card ile eşleştirilmesi gerekmektedir.)

ÖDEGEÇ işlemlerinde müşterilerimizin kredi kartlarından 300 TL ön provizyon çekilmekte. 300 TL’lik alım yapmazsanız kalan tutar bankalar tarafından otomatik olarak kartınıza iade ediliyor. (İade süresi bankalara göre farklılık gösterebilmektedir.)

Neden 300 TL ön provizyon alınıyor?

ÖDEGEÇ’te önce müşterimizin yakıt alımı tamamlanmakta, ardından tutar kredi kartından çekilmektedir. Müşterimizin akaryakıt bedeli karşılığı limiti olmaması durumlarında bir mağduriyet doğmakta; müşterimiz farklı bir kredi kartı ya da nakit olarak ödeme yapmak durumunda kalmaktadır. Bu mağduriyetleri ortadan kaldırmak için bir banka provizyonu devreye sokulmuştur.

Kredi Kartı ile Positive Card eşleştirme işlemi güvenli midir?

ÖDEGEÇ işlemleri tamamen banka üzerinden 3D şifresi ile gerçekleştirilir. Petrol Ofisi hiçbir müşteri bilgisine erişmez ve saklamaz. Ayrıca her işlem sonrasında müşterilerimizin cep telefonuna işlem detayları anında ücretsiz SMS ile gönderilir.

ÖDEGEÇ tüm istasyonlarda var mı?

ÖDEGEÇ Türkiye genelinde yaklaşık 1.100 istasyonumuzda bulunuyor. ÖDEGEÇ üyesi istasyonlarımızın listesini linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÖDEGEÇ özellikli Positive Card ile yapılan harcamaları nasıl takip edebilirim?

Müşterilerimize her akaryakıt alışverişinde otomatik olarak ücretsiz bir SMS gönderilmekte ve burada işlem tutarı da belirtilmektedir. Bu tutarı Positive Card ile eşleştirilen kredi kartının aylık ekstresinde de görülebilir. Ayrıca petrolofisi.com.tr web sitemizde ve Petrol Ofisi aplikasyonumzuda kullanıcı adı ve şifrenizle girebileceğiniz, ÖDEGEÇ işlemlerinizi görebileceğiniz Online İşlemler menümüz de bulunuyor.

ÖDEGEÇ ile çalışan Positive Card’ımdaki ÖDEGEÇ özelliğini nasıl kaldırabilirim?

0800 211 02 29 (sabit hatlardan) ve 0555 675 55 55 (cep telefonlarından) nolu telefonlardan Müşteri Danışma Hattımıza ulaşarak işleminizi yapabilirsiniz.

Positive Card’ı kaybettim?

0800 211 02 29 (sabit hatlardan) ve 0555 675 55 55 (cep telefonlarından) nolu telefonlardan Müşteri Danışma Hattımıza ulaşarak işleminizi yapabilirsiniz.