Mobil Öde Geç

Mobil Öde-Geç Nedir?

Mobil Öde-Geç anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız benzin ve dizel yakıt alımlarınızda aracınızdan inmeden ödemenizi yapabileceğiniz; hayatınıza hız ve kolaylık katabileceğiniz bir hizmettir.

Hemen İndirin

Öde-Geç ile mobil ödeme yapabilmek için istasyona yakıt alımına gelmeden önce;

Mobil Öde Geç İkon

Maximum Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve kayıt olun. İş Bankası müşterisi olmasanız dahi American Express kartları hariç tüm bankaların Visa, Mastercard ya da Troy özellikli kredi kartlarını Maximum Mobil’e kayıt edebilirsiniz.

Mobil Öde Geç İkon

Petrol Ofisi’nde Öde-Geç ile mobil ödeme yapabilmek için bir kereye mahsus Maximum Mobil üzerinden plakanızla kayıt olun. Kayıt için;

    • Maximum Mobil Fırsatlar sekmesinde yer alan Öde-Geç bölümünü seçin,
    • Öde-Geç aktivasyon bilgi ekranlarını takip edin.
    • Plakanızı girip başvurarak aktivasyonunuzu yapın.
    • Başvurunun alındığı ve mobil ödemenin bir sonraki günden itibaren yapılabileceği bilgisi tarafınıza iletilecektir.
Mobil Öde Geç İkon

Plakanızı kaydettikten 24 saat sonra ilk işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz

İstasyonda yakıt alırken;

Mobil Öde Geç İkon

İstasyon görevlisine Maximum Mobil ile ödeme yapmak istediğinizi belirtin

Mobil Öde Geç İkon

İstasyon görevlisi plakanızı girerek işleme başlar. Plakanızın doğru girilmesi mobil ödeme yapabilmeniz için gereklidir.

Mobil Öde Geç İkon

İstasyon görevlisi tarafından plakanız doğru girildikten sonra, plaka bilginiz Öde-Geç sisteminde kayıtlıysa, Maximum Mobil uygulamanız kapalı bile olsa cep telefonunuza bildirim (Push Notification) gelecektir. Bunun için mobil uygulamanızın bildirim (push) izinlerinin açık olması gerekmektedir. Maximum Mobil üzerinden, herhangi bir bildirim (Push Notification) gelmeden Öde-Geç operasyonlarına başlamak istiyorsanız Maximum Mobil uygulamasında yer alan “Petrol Ofisi Öde-Geç” ana ekranı üzerinde bulunan Öde-Geç düğmesine basarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

Mobil Öde Geç İkon

Açılan ekranda şifrenizi girip ödeme yapacağınız İş Bankası veya diğer banka kredi kartınızı seçin. Ekranda sadece İş Bankası kredi kartları ve diğer banka kredi kartlarını görüntüleyebilirsiniz. Ekran üzerinde sanal kart ve yabancı para kartları gösterilmeyecektir. Standart olarak 300 TL ön provizyon için ilgili kredi kartı bankasından onay talep edilir. Eğer ön provizyon tutarını değiştirmek isterseniz mobil uygulamanızdan değişikliği yapabilirsiniz. Kredi kartında bakiye yetersizse ya da başka bir sorun varsa tarafınıza uyarı gönderilir.

Mobil Öde Geç İkon

Yakıt dolumu tamamlandığında işlemin provizyonu bankanıza gönderilir ve uygulama üzerinden tarafınıza yakıt dolumu işleminin tamamlandığı ve tutar bilgisi iletilir.

Mobil Öde Geç İkon

Diğer banka kredi kartları ile yapılan harcamalarda yakıt tutarı ertesi gün karta yansıyacaktır.

Mobil Öde Geç İkon

Mobil Öde-Geç ile Maximum Card’lara özel hem %3 indiriminden yararlanın hem de aracınızdan ayrılmadan ödeme konforunu yaşayın.

Mobil Öde Geç İkon

Mobil Öde-Geç ile, güvenlik nedeni ile LPG alımı yapılamamaktadır.

Mobil Öde-Geç yapabileceğiniz istasyonları görmek için tıklayın