POTEM ve POLA

Petrol Ofisi, madeni yağ ürünlerini Türkiye’nin kendi alanında en kapsamlı teknoloji üssü olma özelliği taşıyan Kocaeli-Derince’deki 1.200 m2 kapalı alan üzerine kurulu olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) geliştirmektedir.

Madeni yağlar hizmetler

POTEM’de en son teknolojiler, dünya ile aynı anda takip edilmekte; gelişen motor teknolojisi ve otomotiv üreticilerinin talepleri doğrultusunda yüksek teknoloji ürün geliştirme ve üretim çalışmaları yapılmaktadır.

POTEM’de tüm Ar-Ge çalışmaları ile hammade, ürün ve katık performans çalışmaları gerçekleştirilirken, kullanılmış yağ analizleri de (POLA Hizmeti) yapılmakta; aynı zamanda akaryakıt laboratuarında da tüm ilgili analizler sürdürülmektedir.

Petrol Ofisi Laboratuvar Analizi (POLA), madeni yağ ve ekipman kondisyonlarının takibi amacıyla kalite kontrol ve AR-GE laboratuvarlarımızda geliştirilen kullanılmış yağ analiz ve değerlendirme sistemi olup, Petrol Ofisi Madeni Yağ müşterilerine sunulan özel bir hizmettir.

POLA hizmeti ile yağın kimyasal ve fiziksel durumu tespit edilir, performans kontrolü yapılır ve iç/dış kirleticilerle aşınma elementlerinin cinsi ve miktarı ölçülür.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından talep edilebilecek olan tüm ölçümleri ve analizleri gerçekleştirebilecek yetkinlikte olan POTEM, sektörün ilk ve en kapsamlı TS EN ISO / IEC 17025;2012 laboratuar yeterlilik akreditasyon belgesine sahiptir.

POTEM’de
ISO 9001:2008, ISO16949:2009, OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004 ve ISO 10002:2010 standartlarına uygun faaliyetler yürütülmektedir.