KULLANANLARIN %98'İ

V/MAX'İ ÖNERİYOR

İTÜ ONAYLI V/MAX

SADECE PETROL OFİSİ'NDE

 

“ Bağımsız bir kuruluş olan IPSOS tarafından yapılan akaryakıt memnuniyet araştırmasına göre deneyenlerin %98’i Petrol Ofisi’nden aldığı yakıtı önermektedir.”

HERKESTE YAKIT VAR

AMA PETROL OFİSİ’NDE V/MAX VAR

 

100%'e kadar
Temizler

 

İlk depodan itibaren
Korur

 

4%'e varan
Tasarruf sağlar

V/MAX EuroDiesel
Tek depoda
%100'e kadar
temizler.

Motoru tek depoda %100’e kadar temizleyerek, kirliliğin sebep olduğu düzensiz yanmayı ortadan kaldırıp, tam ve verimli yanma sağlar.

İlk depodan itibaren korur.

İlk kullanımdan itibaren motor aksamlarında yeni kurum oluşumunu engelleyerek motoru korur. Temiz kalan motor sayesinde ise motor gücü artar.

4%'e varan tasarruf sağlar.

Tam randımanla çalışan motor sayesinde %4’e varan tasarruf sağlanır.

Güç kaybında %100'e varan geri kazanım sağlar.

Katkısız yakıt kullanıldığında doğan güç kaybı,V/Max EuroDiesel kullanıldığında %100'e varan oranda geri kazanılır.

Donmaya karşı
korur.

Petrol Ofisi dizel yakıtları, dizel oluşturan parafinlerin soğuk nedeniyle kristalleşip çökelmesini ve filtrelerin tıkanmasını önler.

Korozyona karşı tam korur.

Korozyon önleyici ve demulsifler ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek korozyona karşı tam koruma sağlar. Böylelikle uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

Çevre
dostudur.

İçerdiği deterjan katığı sayesinde motorda meydana gelen kurumları micro düzeyde parçalarına ayırır. Böylece katkısız yakıtlara kıyasla daha düşük emisyon salınımı gerçekleştirir.

Active-3 teknolojili V/Max Eurodiesel için aşağıdaki testler yapılmıştır;

  • %4’e varan tasarruf sağlar; European Stationary Cycle - Yol testi,
  • İlk depoda %100’e kadar temizler; CEC F-98-08 DW 10 Testii
  • İlk depodan itibaren korur; CEC F-98-08 DW 10 Testi (motoru temizleme ve temiz tutma özelliği ile koruma), DIN ISO 7120-Procedure A(ASTM d 665A+NACE A Rating) Testi (korozyona karşı koruma)
İTÜ bu testlerin metodolojilerini ve test sonuçlarının doğruluğunu onaylamıştır.
V/Max Kurşunsuz 95
%75’e kadar
temizler.

Motoru %75’e kadar temizleyerek, kirliliğin sebep olduğu düzensiz yanmayı ortadan kaldırıp, tam ve verimli yanma sağlar.

İlk depodan itibaren korur.

İlk kullanımdan itibaren motor aksamlarında yeni kurum oluşumunu engelleyerek motoru korur. Temiz kalan motor sayesinde ise motor gücü artar.

4%'e varan tasarruf sağlar.

Tam randımanla çalışan motor sayesinde %4’e varan tasarruf sağlanır.

Korozyona karşı
tam korur.

Korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek korozyona karşı tam koruma sağlanır. Böylelikle uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

%8’e varan daha iyi
ivmelenme
sağlar.

Gelistirilen kurşunsuz benzin ürününün performans üzerine etkisi, İngiltere’deki bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde test edilmiştir. Katkılı kurşunsuz benzin ürününün performans üzerine etkisi araç üzerinde, şaşi dinamometre ve saha testleri yapılarak ölçülmüştür.

Motor elemanlarının aşınmasını %70’e varan
oranda azaltır.

İçerdiği özel yağlayıcı katkısıyla, motor elemanlarının aşınmasını %70’e varan oranda azaltır. Yakıtın yağlayıcılık özelliği, motordaki sürtünmenin minimum seviyeye düşürülmesi açısından önemlidir. Yakıtın yağlama özelliğinin ölçümü “Yüksek Frekanslı İleri-Geri Hareket Testi - High Frequency Reciprocating Rig (HFRR) Test” ile motor elemanlarının aşınmasını %70’e varan oranda azalttığı tespit edilmiştir.

Çevre
dostudur.

İçerdiği deterjan katığı ile emisyonlarda katkısız yakıtlara kıyasla daha düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.

Active-3 teknolojili V/Max Kurşunsuz 95 için aşağıdaki testler yapılmıştır;

  • %5,1’e varan yakıt tasarrufu; ECE/FTP Testi,
  • %75’e kadar temizler; CEC-F-05-A-93 Testi
  • İlk depodan itibaren korur; CEC-F-05-A-93 testi (motoru temizleme ve temiz tutma özelliği ile koruma), HFRR testi ( Yüksek Frekanslı İleri-Geri Hareket Testi - High Frequency Reciprocating Rig) (aşınma önleme), ASTM D665A/B Testi (korozyona karşı koruma)
İTÜ bu testlerin metodolojilerini ve test sonuçlarının doğruluğunu onaylamıştır.